Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nauji merai nežino, kaip vykdyti nurodymą STT „rentgenu“ peršviesti vicemerus ir administracijos direktorius

STT pastatas
„Scanpix“ nuotr. / STT pastatas.
Šaltinis: BNS
0
A A

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) įsakmus raginimas naujiesiems merams pasirūpinti, kad būsimieji vicemerai ir administracijos direktoriai būtų patikrinti „nuodėmių kartotekoje“, daliai merijų gresia paralyžiumi, rašo „Lietuvos žinios“.

Naujieji savivaldybių merai suka galvas, kaip įvykdyti prieš devynerius metus Seimo priimto įstatymo nuostatas, apie kurių egzistavimą jiems netikėtai priminė STT.

Prieš mėnesį krašto merijoms išsiuntinėtuose raštuose STT atkreipė dėmesį, kad pagal Korupcijos prevencijos įstatymą išrinktieji merai savo vicemerų ir administracijos vadovų biografijas privalo patikrinti STT.

Merus piktina ne pati „rentgeno“ – privalomo ar ne – būtinybė, o tai, kad įstatymai nenumato konkrečios tokios patikros procedūros. Kadangi ji užtrunka kelias savaites, neaišku, kada reikia kreiptis į STT – prieš skiriant ar jau paskyrus vicemerus bei administracijų vadovus. Juolab kad ne vienoje savivaldybėje koalicijos buvo sulipdytos ar lipdomos naktį prieš pirmąjį tarybos posėdį.
 

Anot STT, sprendimas kreiptis į tarnybą turėtų būti priimtas, kai savivaldybės tarybai pasiūlomi ar pristatomi kandidatai į vicemerus. Paskirti jie gali būti tik sulaukus STT informacijos. Tai reiškia, kad per pirmąjį savivaldybės tarybos posėdį pristačius kandidatus, dar mėnesį reikėtų laukti patikros duomenų ir tik tuomet skirti vicemerą ir administracijos vadovą bei pavaduotoją.

„Pirmiausia paskyrėme pareigūnus, tada atsirado pagrindas kreiptis“, – sakė Zarasų rajono meras konservatorius Arnoldas Abramavičius, pasiūlęs, kad drauge būtų patikrinta ir jo kandidatūra.
Anot Zarasų mero, net ir sulaukus iš STT neigiamos informacijos, imtis kokių nors veiksmų prieš tuos pareigūnus tarybos niekas neįpareigoja.

„Iš anksto buvome numatę rimtus kandidatus ir atspėjome šimtu procentų. Į STT kreipėmės prieš porą savaičių, tačiau iki šiol nieko negavome“, – LŽ sakė Rietavo meras liberalcentristas Antanas Černeckis.

Kad neliktų dviprasmybių, mero nuomone, įstatymą būtina skubiai taisyti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min