Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 19d. 13:20

Nauji Pašerinės kaimo bendruomenės namai džiugins ir jaunimą, ir senjorus

Bendruomenės namų atydarymo ceremonija
Pašerinės kaimo bendruomenės nuotr. / Bendruomenės namų atydarymo ceremonija

Pašerinės kaimo žmonės džiaugiasi naujais bendruomenės namais. Ši idėja atsirado prieš kelis metus, o jos įgyvendinimo ėmėsi broliai pranciškonai. Naujų bendruomenės namų pašventinimo ceremonijoje dalyvavo ir Žemės ūkio ministrijos atstovai.

Pašerinės kaimo bendruomenės projekte buvo numatyta pastatyti gyvenamąjį namą įrengiant jame bendruomenės centrą. Šiandien  šis projektas jau yra įgyvendintas, o ateityje ketinama statyti klėtį, kur būtų galima vystyti įvairius amatus ir taip didinti kaimo žmonių užimtumą. 

„Prieš kelis metus, su manimi susiekė broliai pranciškonai ir papasakojo apie šiuos bendruomenės namus, kurie tada dar buvo tik popieriuje. Džiaugiuosi, kad šiandien dalyvaujame pašventinimo ceremonijoje. Linkiu, kad šie namai gyvuotų dar ilgus metus ir džiugintų Pašerinės kaimo bendruomenės narius“, – pridūrė žemės ūkio ministrės patarėjas Algirdas Gricius. Žemės ūkio atstovai linkėdami, kad bendruomenės namai ne tik ilgai gyvuotų, bet ir klestėtų bei augtų, ministrės Virginijos Baltraitienės vardu perdavė šviežiai iškeptos duonos kepalą ir šiltus sveikinimus.  

Pašerinės kaimas yra gan atoki vieta, miškuose, keli kilometrai iki Labanoro miestelio, tačiau istoriškai yra labai svarbi seniūnijos gyventojams. Be to, jau kelis dešimtmečius čia nuolat lankosi mažieji broliai pranciškonai. Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Pašerinės kaimo religinė bendruomenė jau nuo seno norėjo turėti savo namus, kuriuose būtų vykdoma švietėjiška veikla, įtraukiami vietos gyventojai, sudaromos gyventojams poilsio ir laisvalaikio praleidimo galimybės. Dabar ši idėja virto realybe, o daugiafunkciame centre, turinčiame susirinkimų salę, virtuvėlę ir svečių kambarius galės susirinkti bei praleisti laisvalaikį ir jaunimas, ir vyresnio amžiaus žmonės. 

Projektas įgyvendintas pagal LEADER programą. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min