Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujieji Lietuvos europarlamentarai neskuba steigti biurų tėvynėje

Europos parlamentas.
BFL nuotr. / Europos Parlamentas
Šaltinis: BNS
0
A A

Naujieji Europos Parlamento (EP) nariai iš Lietuvos neskuba gimtinėje steigti savo biurų. Liepos viduryje prisiekę naujieji europarlamentarai dar tik dairosi patalpų biurams Lietuvoje.

Kol kas nė vienas BNS kalbintas naujasis europarlamentaras nėra įkūręs savo biuro, kur galėtų kreiptis rinkėjai.

Gyvens pigiuose viešbučiuose

Jauniausia Lietuvos europarlamentarė konservatorė Radvilė Morkūnaitė BNS sakė biurą ketinanti oficialiai atidaryti jau rugsėjo pradžioje. Jis, pasak EP narės, bus įkūrtas sostinės Trakų gatvėje.  Vis dėlto R.Morkūnaitė tvirtino turinti planų steigti biurų ir kituose Lietuvos miestuose.

Konservatorei Briuselyje patars du akredituoti patarėjai –Rasa Keršytė ir Jonas Urbonavičius. Dėl Vilniuje dirbsiančių padėjėjų skaičiaus konservatorė nebuvo tikra.  Gyvenamosios vietos Briuselyje ji tvirtino dar neradusi, tačiau atskleidė, kad nuomotis buto neketina.

„Kol kas neradau, nesiskubinau ieškoti. Vis tiek daugiausia planuoju būti Lietuvoje, tai gal gyvensiu pigiuose viešbučiuose“, – svarstė jaunoji politikė.

R.Paksas ieškos Briuselyje buto

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis, nušalintasis prezidentas Rolandas Paksas BNS tvirtino patalpų biurui dar neturįs. Anot jo, šiuo metu svarstoma, ar įkurti biurą partijos patalpose, ar nuomotis atskiras.

Kęstučio Vanago/BFL nuotr./Rolandas Paksas
Kęstučio Vanago/BFL nuotr./Rolandas Paksas

Europarlamentaras tvirtinko, kad jo padėjėjų bus visoje Lietuvoje: ir miestuose, ir rajonuose, tačiau tikslinti, kiek ir kur jie bus įsikūrę, nenorėjo.  Briuselyje, pasak R.Pakso, dirbti padės du patarėjai.

Nušalintasis prezidentas tvirtino ketinąs Briuselyje nuomotis butą. „Kol kas gyvenu viešbutyje, tačiau esu paprašęs patarėjų, kad ieškotų buto“, – teigė jis.

V.Uspaskichas norėtų „komfortiško buto“

Darbo partijos (DP) pirmininkas Viktoras Uspaskichas planuoja įrengti kelis biurus, jie veiks didžiuosiuose šalies miestuose.  Tačiau europarlamentaras atsisakė nurodyti, kur biurai įsikurs, nors tvirtino, kad per rugsėjį jie jau turėtų atverti duris.

Turiu paskaičiuoti, bet ieškau komfortiško buto. Jo kaina neturėtų viršyti viešbučio kambario kainos, – sakė V.Uspaskichas.„Kai padarysime, pranešime. Norisi, kad būtų apimta visa Lietuvos teritorija, norime užtikrinti visų Lietuvos piliečių galimybę kreiptis“, – tikino finansiniais nusikaltimais DP juodosios buhalterijos byloje kaltinamas europarlamentaras.

V.Uspaskichas teigė Briuselyje ieškosiąs „komfortiško buto“. „Turiu paskaičiuoti, bet ieškau komfortiško buto. Jo kaina neturėtų viršyti viešbučio kambario kainos“, – prerogatyvas dėl būsto vardijo DP lyderis.

Z.Balčytis „jau apsižiūrėjo“

Socialdemokratas Zigmantas Balčytis ketina steigti vienintelį biurą Vilniuje, tačiau tiksliai negalėjo pasakyti, kur jis bus. Viena iš galimų vietų, anot europarlamentaro, galėtų būti Lietuvos kooperatyvų sąjungos patalpose.  Anot europarlamentaro, tai turėtų paaiškėti spalio mėnesį.

Z.Balčytis BNS sakė turėsiąs vieną padėjėją Briuselyje ir tris arba keturis Lietuvoje.  Socialdemokratas tvirtino, kad Briuselyje ruošiasi nuomotis butą.  „Ketinu nuomotis butą. Esu apsižiūrėjęs“, – teigė Z.Balčytis.

Per mėnesį – 14,5 tūkst. litų 

Iš viso Lietuvai EP atstovauja 12 europarlamentarų. Devyni iš jų – šios institucijos naujokai.  EP informacijos biuro Lietuvoje BNS pranešė, kad EP narių bendroms išlaidoms, kurias sudaro kabineto išlaikymo išlaidos, telefono ryšys, interneto paslaugos, kanceliarinių prekių įsigijimas, viešbučio sąskaitos faktūros ir kitos su kelione į valstybę narę, kurioje išrinktas EP narys, susijusios išlaidos ir pan., kompensuoti skiriama 4202 eurų (apie 14,5 tūkst. litų) mėnesio išmoka.

Didžiausia suma, kuri skiriama EP nario personalo išlaidoms, siekia 17,5 tūkst. eurų (apie 60,3 tūkst. litų) per mėnesį. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min