Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujiems suoliukams – kritikos strėlės

Danės krantinės
Ginos Kubiliūtės nuotr. / Danės krantinės
Šaltinis: 15min
0
A A

Ryškėjant Pilies uosto ir Danės krantinių rekonstrukcijos kontūrams, projektas sulaukia klaipėdiečių kritikos strėlių.

Dalį gyventojų stebina, kaip atnaujinamoje teritorijoje yra išdėstyti suoliukai. Jie įrengti ant paties krantinių krašto. Žmonės taip pat klausia, kodėl suoliukai yra atsukti ne į upę, bet į namų sienų pusę.

„Nieku gyvu neleisčiau savo vaikui sėsti ant tokio suoliuko. Juk jie stovi ant paties krašto – neduok Dieve, vaikas nusprūs ir įkris į vandenį. Žiūrėkite, ir atramos kokios žemos“, – nuostabos neslėpė klaipėdietė Laima.

Architektai kol kas nesiryžta vertinti nebaigto projekto. Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdoje valdybos pirmininkė Ramunė Stasevičiūtė teigė, kad vertėtų palaukti rekonstrukcijos pabaigos. „Susilaikyčiau nuo suoliukų vertinimo, kol nėra visumos. Viską baigus bus galima sudėti visus pliusus ir minusus. Tačiau nemanau, kad blogai, jog suoliukai atsukti ne į vandens pusę, o į miestą. Čia eis pėsčiųjų promenada – juk dar smagiau žiūrėti į žmones“, – svarstė architektė.

Nors pašnekovė pritarė, kad projekte gali būti smulkių klaidų, ji tikino, jog smulkios klaidos nekeičia svarbaus projekto esmės. „Klaipėdai labai pasisekė, kad bus sutvarkytos krantinės nuo Kruizinių laivų terminalo iki centrinės senamiesčio dalies. Dabar turėsime naują reprezentacinę bei visuomeninę erdvę“, – teigė R.Stasevičiūtė.

Nebus jokių atitvarų

Klaipėdos savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjo pavaduotojas Romualdas Stasiulis patikino, kad projekte taip ir numatyta išdėstyti suoliukus, nebus statomi jokie atitvarai nuo vandens pusės. „Toks ir bus galutinis rezultatas. Visi projekto sprendimai buvo suderinti. Nemanau, kad suoleliai bus nesaugūs. Problemų gali būti tik dėl suolelių ties Piliavietės puse. Jie bus į upės pusę ir gali iškilti nesklandumų dėl saugumo“, – teigė valdininkas.

Anot jo, svarbiausi darbai krantinėse bus baigti iki pasaulinės didžiųjų burlaivių regatos „The Tall Ships‘ Races Baltic 2009“. Regata uostamiestyje organizuojama paskutinį liepos savaitgalį. Tiesa, rekonstrukcijos pabaigą bus galima skelbti tik palei Danės krantinę, ties Senąja perkėla. Iki didžiosios šventės taip pat nebus spėta suremontuoti pasukamojo tiltelio. Pašnekovas abejojo, ar šiemet išvis pavyks baigti visą projektą. Anot jo, greičiausiai galutinai jis bus įgyvendintas kitais metais. Pilies uosto ir Danės krantinių rekonstrukcijos projekto vertė – apie 48 mln. litų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min