TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Sakmė apie naujo kultūros ministro paieškas baigsis trečiadienį, o koalicijos plėtimo epas – rudenį?

Remigijus Vilkaitis
Aurelijos Kripaitės nuotr. / Remigijus Vilkaitis
Šaltinis: 15min
0
A A

Tautos prisikėlimo partija (TPP) žada apie naują kandidatą vadovauti šalies kultūrai pranešti trečiadienį. Tuo tarpu koalicijos partneriai vėsina kalbas, kad naujojo ministro skyrimas užtruko siekiant šiuo postu privilioti naujų partnerių.

Pasak liberalcentristo Algio Čapliko, naujo kultūros ministro skyrimas pirmadienio koalicijos partnerių susitikime nebuvo aptariamas. Jis šiuo klausimu siūlė kreiptis į TPP.

„Tai koalicijos partnerių klausimas, iškeltas jų iniciatyva. Tai nėra tas atvejis, kad koalicija būtų nutarusi, kad dabartinis ministras blogai dirba ir turi būti keičiamas. Tai  gana originalus atvejis, kai partija ima ir pasako, kad vieną iš savo ministrų nori keisti“, – kalbėjo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma.

Tuo tarpu TPP frakcijos Seime narys Vincas Babilius patvirtino, kad naujasis kandidatas bus pristatytas trečiadienį.

Iš tų potencialių dalyvių nėra nė vieno labai artimo dabartinei koalicijai.Praėjusią savaitę žiniasklaida neoficialiai pranešė, kad TPP vadovybė ketina į ministrus siūlyti Vilniaus dailės akademijos prorektorių studijoms Arūną Gelūną. Pastarasis tuomet sakė oficialaus kvietimo kol kas negavęs, o jei gautų, svarstytų.

Kultūros ministro keitimo epopėja tęsiasi jau ilgiau nei mėnuo. TPP dar balandžio pabaigoje pareiškė nepasitikinti savo deleguotu kultūros ministru Remigijumi Vilkaičiu. Tuomet ministras pasitraukė iš partijos, bet ne iš Vyriausybės. Viešumoje vardytos TPP narių Arūno Valinsko ir Deivido Staponkaus kandidatūros į ministrus nesulaukė prezidentės arba premjero palaikymo.

J.Razma pirmadienį neigė, kad koalicija vilkina naujo ministro skyrimą laukdama, kol prie valdančiųjų prisišlies nauja politinė jėga. Tačiau konservatorius-krikdemas pripažino, kad kol kas sunkiai sekasi rasti norinčių prisidėti. 

„Nėra taip paprasta rasti konkrečią išraišką tokiam norui. Iš tų potencialių dalyvių nėra nė vieno labai artimo dabartinei koalicijai ir kiekvienas iš jų turi tam tikrų niuansų, problemų arba kaip kuriais atvejais žinome, kad yra pasirinkęs, matyt, patogesnę poziciją prieš savivaldybių rinkimus būti grynoje opozicijoje, kas yra, be abejo, patogiau sunkmečiu“, – svarstė J.Razma.

Jis užsiminė, kad iki rudens, kai bus galvojama apie biudžeto priėmimą, „gal pavyks turėti bent kažkokį platesnį koalicijos bent rėmimą, o gal ir papildymą“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min