Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 4d. 11:23

Naujoji Gedimino pilis sostinėje pastatyta iš 10 tūkstančių balionų

Iš balionų padaryta Gedimino pilis.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Iš balionų padaryta Gedimino pilis.

Vilniaus parodų rūmuose „Litexpo“ netikėtai išaugo Gedimino pilis. Ją iš maždaug 10 tūkstančių balionų pastatė bendrovės „Balionų šalis“ dekoratoriai, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Pilies bokštas tapo Kalėdoms skirtos parodos „Šventė“, „Litexpo“ rūmuose vyksiančios gruodžio 4–6 dienomis, traukos centru. Tikimasi, kad didžiulė balionų pilis, į kurią galima ir užeiti, bus įtraukta į Lietuvos rekordų knygą.

„Kelerius metus vis rengėmės, o dabar įgyvendinome savo seną svajonę. Norime, kad ši balionų skulptūra taptų besibaigiančios Lietuvos vardo minėjimo tūkstantmečio šventės gražiu akcentu“, – sakė įmonės „Balionų šalis“ komercijos direktorė Rasuolė Šiuipienė.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Iš balionų padaryta Gedimino pilis.
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Iš balionų padaryta Gedimino pilis.

Naujai pastatytos Gedimino pilies aukštis – puspenkto metro, plotis – 3,5 metro. Pats bokštas sudarytas iš 5,6 tūkst. balionų. Siekiant, kad pilis atrodytų kuo tikroviškiau – būtų sodrios rusvos spalvos, kiekvieną statinio „plytą“ sudaro du skirtingų atspalvių balionai, patalpinti vienas kitame.
Didžiulį statinį juosia pievelė, pagaminta iš maždaug 3 tūkst. dekoratyvinių balionų. Dar 1,5 tūkst. mažų balionėlių buvo panaudota pilies interjerui papuošti – ant sienų kabo specialiai sukurtos žvakidės, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir kryžiuočių ordino skydai, kovos kirviai.

Skulptūrą iš balionų aštuonios dekoratorės su pagalbininkais statė dvi dienas, kiek anksčiau buvo pagamintas metalinis pilies karkasas.

„Ar mūsų Gedimino pilis visiškai tokia pati, kaip ir tikroji? Tiesą sakant, kelios detalės skiriasi. Norėjome suteikti mūsų balionų bokštui daugiau „šarmo“, tad jo viduje sumanėme pakabinti žvakides, įėjimą į bokštą „įrėminome“ masyviomis grandinėmis“, – pasakojo R. Šiuipienė.

Tikimasi, kad Gedimino pilį – kaip didžiausią šalyje iš balionų sukurtų skulptūrą – į Lietuvos rekordų knygą įtrauks agentūra „Factum“.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min