Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 22d. 17:22

Naujoji švietimo programa papiktino šilutiškius

Šilutės kraštas siekia, kad būtų pripažintas ir Mažosios Lietuvos etnografinis unikalumas.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Šilutės kraštas siekia, kad būtų pripažintas ir Mažosios Lietuvos etnografinis unikalumas.

Šilutiškius papiktinio Švietimo ir mokslo ministerijos Komunikacijos skyriaus išplatinta informacija apie regioninio tapatumą švietimo programoje. Informacijoje, skirtoje plėtoti vaikų gebėjimus atpažinti savo etnokultūrinio regiono ypatumus, nepaminėtas Mažosios Lietuvos etnografinis regionas.

Šilutės bendruomenę ir žiniasklaidą pasiekė Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Komunikacijos skyriaus informacija žiniasklaidai „Regioninio tapatumo stiprinimo programa mokys vaikus pažinti ir gerbti etnokultūros įvairovę“, kurioje rašoma „Skelbiamas projekto TAPK („Neformaliojo švietimo paslaugų rėmimo sistemos sukūrimas savivaldybėse“) supaprastintas viešasis pirkimo konkursas regioninio tapatumo stiprinimo programai įgyvendinti. Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuotą projektą vykdo Švietimo mainų paramos fondas.

Regioninio tapatumo stiprinimo programa, skirta plėtoti vaikų gebėjimus atpažinti savo etnokultūrinio (Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos) regiono ypatumus, puoselėti ir saugoti kultūros paveldą, ugdyti tautiškumą ir patriotiškumą bei pagarbą ir toleranciją kitų šalia gyvenančių tautų tradicijoms.   

Šilutė 2011 metais tapo Lietuvos kultūros sostine. Vienas iš svarbiausių šios programos tikslų – dar labiau išryškinti penktojo Lietuvos etnografinio regiono – Mažosios Lietuvos unikalumą.

„Turime kilnų siekį kuo plačiau skleisti žinią apie Mažosios Lietuvos istoriją ir kultūrą, telkti Lietuvos žmones atrasti ją sau. Juk tai kraštas, kuriame išleista pirmoji lietuviška knyga, pirmasis dainynas, pirmoji gramatika, pirmieji lietuviški laikraščiai, kur sukurti pirmieji lietuviški eilėraščiai... Tai kraštas, kur pirmiausia imta rinkti lietuvių tautosaką, tirti lietuvių kalbą, kur atidarytos pirmosios lietuviškos mokyklos, įvyko pirmoji lietuvių dainų šventė, suvaidintas pirmasis lietuvių žemėje lietuviškas spektaklis...“, - praneša Šilutės savivaldybė.

Prie Lietuvos Respublikos Seimo veikia Etninės kultūros globos taryba, kurios sudėtyje yra ir „5 regioniniai Tarybos padaliniai (Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos)“.

„Viliamės, kad ši klaida bus ištaisyta ir Lietuvos švietimo institucijos tikrai atkreips išskirtinį dėmesį į Mažosios Lietuvos regioną bei telks jaunus žmones, pedagogus jį pažinti, domėtis, puoselėti“, - praneša Šilutės valdžia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min