Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujoji Vilniaus taryba drausme nepasižymi: posėdyje sugebėjo išnagrinėti vos 17 klausimų iš 29

Vilniaus miesto savivaldybės taryba
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus miesto savivaldybės taryba
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus taryba, prisiekusi kiek daugiau nei prieš mėnesį, jau užsitarnavo nedrausmingosios vardą. Ketvirtadienio posėdis baigėsi, kai darbotvarkėje tebebuvo likę 12 nenagrinėtų klausimų. Nes jų nagrinėti tiesiog nebuvo kam – salėje neliko kvorumo.

Naujajai Vilniaus tarybai posėdžiuose greitai dirbti nesiseka. Pastarasis posėdis, vykęs ketvirtadienį, užsitęsė – iki 18 val. išnagrinėta ir priimti sprendimai dėl 17 klausimų. 18-asis dėl biudžeto pakeitimo taip ir liko be sprendimo, nes salėje tebuvo 24 tarybos politikai.

Nebuvo net paties mero – Remigijus Šimašius išskubėjo į festivalio „Skamba skamba kankliai“ atidarymą. Iš posėdžio dar prieš 18 val. pasišalino ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai, jų laukė partijos Vilniaus sueigos pirmininko rinkimai. Net du šios frakcijos atstovai dalyvavo rinkimuose – frakcijos vadovas Mykolas Majauskas, vėliau ir tapęs Vilniaus sueigos vadovu, ir vicemeras Valdas Benkunskas.

Dar prieš 18 val. išsivaikščiojo ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovai, išskyrus Jaroslavą Kaminskį. Posėdyje neliko ir kai kurių kitų frakcijų narių, tad dėl biudžeto balsavo vos 24 tarybos nariai. Norint priimti sprendimus, būtinas kvorumas – ne mažiau kaip 26 politikai.

Susidarė patinė situacija. Todėl vienintelis siūlymas yra baigti šitą posėdį ir klausimus perkelti į kitą posėdį, – teigė E.Voroneckas.

Posėdžiui pirmininkavęs vicemeras Linas Kvedaravičius dėl susidariusios situacijos aiškiai sutriko. Teisindamas merą, kad pastarajam buvo būtina dalyvauti festivalio atidaryme, jis siūlė posėdyje daryti pertrauką ir vėl susirinkti penktadienio popietę. Bet savivaldybės Teisės departamento direktorius Edvardas Voroneckas paaiškino, kad pertrauką tarybos posėdyje gali padaryti tik taryba, o šiuo atveju nėra kvorumo ir sprendimas negalimas.

„Susidarė patinė situacija. Todėl vienintelis siūlymas yra baigti šitą posėdį ir klausimus perkelti į kitą posėdį“, – teigė direktorius.

Opozicinės Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) frakcijos narys ir buvęs praeitos kadencijos tarybos sekretorius Miroslavas Monkevičius 15min.lt sakė prisimenąs gal du atvejus praeitos kadencijos taryboje, kai nepavyko priimti sprendimų dėl to, jog salėje trūko tarybos narių. Tačiau tai buvę konkretūs klausimai, dėl kurių priėmimo buvo abejonių tiek tarp opozicijos, tiek tarp valdančiųjų.

Toks dabartinių valdančiųjų elgesys yra nepagarba ir sau, ir kitiems tarybos nariams, – kalbėjo M.Monkevičius.

Tokia situacija susidarė priešpaskutiniame posėdyje, kai taryba bandė pritarti sutarties pakeitimui su gatvių apšvietimo tinklų renovaciją siūliusia bendrove, kuri prašė daugiau laiko rasti banką, suteiksiantį paskolą. Tuomet salę palikus opozicijai ir nebalsavus Darbo partijai sprendimas nebuvo priimtas.

„Mano, kaip tarybos sekretoriaus, priedermė ir buvo sužiūrėti, kad salėje būtų pakankamai valdančiosios daugumos atstovų. Tad toks dabartinių valdančiųjų elgesys yra nepagarba ir sau, ir kitiems tarybos nariams“, – kalbėjo M.Monkevičius.

Posėdžiui pasibaigus anksčiau, nei planuota, sprendimai nepriimti ne tik dėl biudžeto pakeitimo, bet ir dėl žemės mokesčio tarifų 2016 metams nustatymo, dėl „Vilniaus parkų“ 2014 metų nekilnojamojo turto mokesčio ir t.t.

Svarbiausius sprendimus – dėl administracijos direktoriaus pavaduotojų, priėmimo į vaikų darželius tvarkos, 100 eurų kompensacijų privačius darželius lankantiems vaikams, daugiafunkcio centro vietoj Nacionalinio stadiono – Vilniaus taryba vis dėlto spėjo priimti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min