Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujoji Visagino atominė elektrinė turės tik vieną reaktorių

Baltarusijos reikalavimai dėl atominės elektrinės statybos neatitinka Prancūzijos galimybių.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Atominė energetika
Šaltinis: 15min
0
A A

Visaginas vėl išgyvens tą patį, ką patyrė daugiau negu prieš tris dešimtmečius. Tačiau šį kartą teks pratintis ne prie rusiškos, o prie japoniškos tvarkos. 2020-aisiais, po beveik dešimtmečio statybų, čia turėtų pradėti veikti nauja atominė elektrinė.

Statyti elektrinę, pirminiais duomenimis, parinkta Japonijos korporacija „Hitachi”, tad japonai ir vadovaus statyboms, ir bent pradžioje bus pagrindiniai elektrinės darbuotojai.

Mažiau, bet efektyviau?

Naujoji Visagino atominė elektrinė turės tik vieną reaktorių, jos galingumas bus perpus mažesnis nei senosios, mat taip taupiau. Kita vertus, vienas naujosios elektrinės reaktorius, tikėtina, pagamins ne mažiau elektros nei du senosios, pirmadienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

„Modernūs reaktoriai dirba daugiau kaip devynis dešimtadalius laiko. Prastovas stengiamasi kiek įmanoma sutrumpinti, juk neveikianti elektrinė neduoda pajamų. Tuo tarpu senoji atominė elektrinė veikdavo vidutiniškai 50–60 proc. apkrova. Vadinasi, pusę laiko nedirbo“, – gretino Kauno technologijos universiteto profesorius Jonas Gylys.

Nemaža dalis elektrinės įrangos ir netgi korpuso atkeliaus iš Japonijos. Jau svarstoma, kokiais keliais didžiuliai metalo gabalai bus gabenami prie Drūkščių ežero iš Klaipėdos uosto ir Kauno oro uosto.

Naujosios elektrinės pastatuose sukiosis gerokai mažiau darbuotojų. „Senojoje Ignalinos atominėje elektrinėje vienu metu dirbo daugiau kaip 3 tūkst. specialistų. Panašioje elektrinėje Japonijoje dirba 600–800 žmonių“, – lygino J.Gylys.

Spėjama, kad senosios elektrinės darbuotojų liks nedaug – gal kelios dešimtys. „Senieji reaktoriai labai skiriasi nuo naujųjų. Bet darbuotojų patirtis ir išsilavinimas, žinoma, yra vertingi. Juos perkvalifikuoti daug lengviau nei paruošti naują specialistą. Nemažai senųjų darbuotojų jau susirado kitus darbus, tad jų nedaug teliks. Bet kuriuo atveju nauja elektrinė niekada neperduodama vien naujokams“, – kalbėjo J.Gylys.

Elektrinė ir dirbs skirtingai negu senoji Ignalinos. Pastaroji bent teoriškai galėjo veikti nesustodama: kiekvieną iš 1661 reaktoriaus kuro paketų buvo galima išimti ir naują įdėti veikiant reaktoriui. Naujoje kuras bus keičiamas kelioms savaitėms sustabdžius elektrinę.

Senajai kuras buvo gaminamas tik Rusijoje, naujoji galės rinktis iš kelių tiekėjų. Pasak J.Gylio, naujojoje elektrinėje radioaktyviųjų atliekų bus gerokai mažiau.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min