Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 10d. 06:10

Naujoji Vyriausybė žada, kad Lietuva taps trečiosios pasaulinės energetinės revoliucijos dalimi

Šildytis malkomis individualių namų gyventojams gal ir pigu. Tačiau biokuras ne visada lemia, kad jį kūrenant už šilumą daugiabučių gyventojai mokės pigiai.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Naujoji Vyriausybė žada perversmą šilumos ūkyje

Nauja Vyriausybė jau parengė ir antradienį Seimui ketina pateikti savo Vyriausybės programą. Be šio dokumento patvirtinimo, nauja valdžia negali pradėti dirbti. Apie energetiką naujoji Vyriausybė rašo skambiai, tačiau, kaip sieks tikslų, nedetalizuoja. Daugiausia žadama priimti gerus sprendimus, išanalizuoti situaciją.

69 puslapių programoje – beveik perpus trumpesnėje, nei buvo Andriaus Kubiliaus vadovaujamos Vyriausybės – suskirstytos į keliolika klausimų grupių trumpai ir be konkrečių sprendimų pateikiami būsimos Vyriausybės siekiai, valdant Lietuvą.

16-oji Vyriausybė žada mažinti energetinį skurdą, tačiau nekonkretizuoja, kas tai yra. Ketinama depolitizuoti energetinius projektus. Daugiausia žadama priimti visuomenei naudingus sprendimus, tačiau priemonių, kaip tą daryti, naujasis ministrų kabinetas nenurodo.

Aišku tiek, kad bus tęsiami elektros jungčių su Lenkija ir Švedija projektai, remiamas ES Baltijos rinkų sujungimo plano (BEMIP) įgyvendinimas. Žadama remti ir suskystintų gamtinių dujų terminalo statybas.Ketinama tiesti dujotiekį su Lenkija, skatinti skalūnų paieškas ir gavybą Lietuvoje.

Skambiai žadama vystyti atsinaujinančią energetiką: „Tapsime šiuo metu vykstančios trečiosios pasaulinės energetikos revoliucijos, kuri siejama su perėjimu nuo iškastinio kuro prie pasaulio ateities energetikos – atsinaujinančių išteklių energijos panaudojimo, dalimi.“

Ketinama parengti atsinaujinančių išteklių energijos gamybos, panaudojimo, skatinimo ir rėmimo ilgalaikę programą.

Gamtines dujas, skirtas šildymui, turėtų pakeisti biokuras. Žadama pašalinti visas biurokratines kliūtis,  kurios šiuo metu trukdo plėsti biokuro naudojimą šilumos ūkyje ir užkerta kelią efektyviam pasenusių daugiabučių namų renovavimui. Esą bus siekiama skirti daugiau paramos biokuro katilinių statybai..

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min