Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujos elgesio taisyklės tarnautojams ir politikams drausminti

Savivaldybės tarnautojus ir politikus drausmins naujos etikos taisyklės, nors yra abejojančių, ar nenorinčius etiškai elgtis gali sudrausminti koks nors taisyklių elgesys.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Savivaldybės tarnautojus ir politikus drausmins naujos etikos taisyklės, nors yra abejojančių, ar nenorinčius etiškai elgtis gali sudrausminti koks nors taisyklių rinkinys.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto tarybos nariams ir administracijos darbuotojams gali tekti pasirašyti sąžiningumo deklaracijas bei kur kas atviriau deklaruoti savo viešuosius ir privačius interesus, viešinti daugiau dokumentų, atskleisti komandiruočių rezultatus. Tarybos nariai pritarė tarnybinės etikos normų sistemos įgyvendinimo programos projekto pateikimui. Jei projektą apsvarstys tarybos komitetai ir bus priimtas galutinis sprendimas, politikams ir savivaldybės administracijos darbuotojams sugriežtėtų elgesio taisyklės.

Sprendimo projektą lydinčioje situacijos analizėje nurodoma, kad sąžiningumo deklaracijos yra viena iš 14-os prieš tarnautojų korupciją nukreiptų Tarnybinės etikos normų sistemos įgyvendinimo programos priemonių. Šios elgesio taisyklės bus privalomos ir valstybės tarnautojams, ir vilniečių rinktiems politikams.

„Taisyklės galios ir eiliniams tarnautojams, ir administracijos direktoriui, ir merui. Tik tai, kaip miesto tarybos nariai laikysis nustatytų taisyklių, turės kontroliuoti Vilniaus miesto tarybos Etikos komisija, o kaip administracijos darbuotojai – Personalo skyriaus Etikos ir nusižengimų tyrimo poskyris“, – sakė šio poskyrio vyr. specialistė Laura Kriaučiūnaitė.

Anot L.Kriaučiūnaitės, savivaldybės darbuotojams ir iki šiol galiojo įvairios elgesio taisyklės, dabar tiesiog ketinama jas apibendrinti ir papildyti. „Kol kas turime tik interesų konflikto prevencijos stebėsenos priemonių programos projektą, tačiau ši programa apims įvairias tarnybinio elgesio grupes. Tarkim, ar bus galima priimti kokias nors dovanas, taip pat dėl ryšių su verslo bendrovėmis, organizacijomis“, – apie projektą sakė L.Kriaučiūnaitė.

Miesto tarybos Etikos komisijai vadovaujantis tarybos narys Jonas Juodka įsitikinęs, kad politikams reikėtų pasirašyti sąžiningumo deklaracijas, būtinos ir kitokios elgesį reglamentuojančios taisyklės, tačiau kur kas sunkiau užtikrinti jų įgyvendinimą. „Numatyta išplėsti ir internetinio tinklalapio www.vilnius.lt funkcijas, tarybos nariai turėtų deklaruoti savo interesus, atskleisti, į kokias komandiruotes vyksta, žmonės privalo apie juos gauti kur kas daugiau informacijos. Tačiau mūsų valstybėje neretai būna taip, kad turime gerų idėjų, bet nesugebame jų iki gali įgyvendinti“, – sakė miesto tarybos etikos sargas.

Anot J.Juodkos, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nuolat susiduria su sunkumais rinkdama informaciją apie viešuosius ir privačius politikų interesus. „Daugelis tarybos narių, net ir meras, vėluoja pateikti deklaracijas, palieka netikslumų, neatskleidžia visko. Tačiau nėra jokių instrumentų, kaip priversti juos sąžiningai elgtis. Tokios taisyklės būtų pirmas žingsnis“, – teigė J.Juodka.

Tačiau tarybos narė Violeta Podolskaitė abejojo, ar tokios taisyklės gali ką nors priversti elgtis vienaip ar kitaip. „Etika juk yra mūsų elgesys ir, jeigu tinkamo elgesio taisyklių neįskiepijo tėvai, to ir neturime. O didžiausi mūsų etikos sargai yra mūsų rinkėjai“, – sakė tarybos narė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Savivaldybė
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min