Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2017 08 11

Naujos Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos patalpos vilniečiams sukėlė šoką, savivaldybės atstovai siūlo nepanikuoti

Į sostinės Vytės Nemunėlio pradinę mokyklą atžalas leidžiantys tėvai apstulbo pamatę naujas ugdymo įstaigos patalpas. Anot šios mokyklos trečiokės mamos Godos Prapuolenytės-Leonavičienės, nauja mokyklos vieta atrodo lyg avarinės būklės, o miesto valdžia spaudžia, kad vaikams mokslo metai prasidėtų ne vėliau nei rugsėjo 1-ąją. Sostinės savivaldybės atstovai ramina, kad patalpos bus suremontuotos.
Vytės Nemunėlio pradinė mokykla
Vytės Nemunėlio pradinė mokykla / G.Prapuolenytės-Leonavičienės nuotr.

Vytės Nemunėlio pradinė mokykla iš Vokiečių gatvėje esančių patalpų perkeliama į Daukšos gatvę.

„Patalpas pamatėme prieš dvi dienas. Nusiaubtas, avarinės būklės, surūdijusia santechnika, byrančiu tinku, zyziančiomis lempomis ir ypatinga tamsiai žalia sienų spalva. Valdžia nusprendė, kad persikelti būtinai turime iki rugsėjo 1 d., nes diena šen ar ten ne kažką pakeistų“, – feisbuke rašė pasipiktinusi mama.

Ji 15min sakė, kad tėveliai per dvi savaites stengsis baisias patalpas paversti bent kiek padoresnėmis.

„Tokios prievolės mums, aišku, niekas neužkrauna. Tačiau po to, kai mums parodė patalpas, mus, vaikų tėvus, ištiko lengva isterija“, – sakė ji.

Anot pašnekovės, kitos vaikų klasės tėvai samdė darbininkus, tuo metu jos klasės tėvai nusprendė viską sutvarkyti patys – G.Prapuolenytės-Leonavičienės vyras ketvirtadienį pats tinką lupo.

Po tėvų priekaištų penktadienį į darbo dienos pabaigą į patalpas pažadėjo atvykti Vilniaus miesto savivaldybės atstovai.

„Didžiausias klausimas, kodėl tas perkėlimas yra toks skubus. Tegu sutvarko šias patalpas, juk niekas neprieštarauja persikėlimui“, – pabrėžė ji.

Savivaldybės atstovas: remontas bus

Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento vadovas Algminas Pakalniškis 15min paaiškino, kad nuo rugsėjo 1 d. Vytės Nemunėlio pradinė mokykla yra perkeliama iš nepritaikytų pradinio ugdymo mokyklos veiklai lopšelio-darželio patalpų Vokiečių gatvėje į bendrojo ugdymo mokyklai skirtas patalpas, esančias M. Daukšos g. 7.

Anot jo, prieš tai šiose patalpose veikė Vilniaus Senamiesčio mokykla, kuri Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu tik nuo rugsėjo 1 d. bus prijungta prie Vilniaus Liepkalnio pagrindinės mokyklos, o jos nekilnojamasis turtas perduotas Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinei mokyklai.

Jeigu remonto darbai užtruktų ilgiau, nei planuota, tai darbai būtų organizuojami taip, kad netrukdytų ugdymo procesui.

Pasak A.Pakalniškio, Senamiestyje įsikūrusi Vytės Nemunėlio pradinė mokykla iki šiol neturėjo erdvių sporto, aktų salių ir rekreacinių zonų, valgyklos, kiemo ir kitų edukacinių erdvių tinkamam ugdymo procesui užtikrinti.

„Vytės Nemunėlio mokyklos mokiniams persikėlus į buvusias Senamiesčio mokyklos patalpas, bus užtikrintas kokybiškesnis mokinių tolimesnis ugdymas ir sukurtos tinkamos mokymuisi sąlygos. Vilniaus Senamiesčio mokyklos persikraustymo laikotarpiu remonto darbai nebuvo pradėti, nes nebuvo žinomas tikslus lėšų poreikis. Vilniaus Senamiesčio mokykloje buvo pakeisti langai, o artimiausiu metu bus pradėti ir kiti remonto darbai. Jeigu remonto darbai užtruktų ilgiau, nei planuota, tai darbai būtų organizuojami taip, kad netrukdytų ugdymo procesui“, – teigė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Parašykite atsiliepimą apie 15min