Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujovė: elektroniniai bilietai Kauno viešajame transporte galios nuo jų aktyvavimo momento (nuotraukos)

Keleivis galės pats patikrinti, ar kortelė yra aktyvuota
Keleivis pats galės patikrinti, ar kortelė yra aktyvuota.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo rugpjūčio vidurio Kauno miesto visuomeniniame transporte įsigalios panaši elektroninio bilieto naudojimo tvarka, kokia galioja daugelyje Vakarų Europos valstybių. Trijų ir septynių dienų trukmės elektroniniai bilietai galios nuo jų aktyvavimo momento, o ne nuo tada, kai keleivis nusipirks arba pasipildys elektroninį bilietą.

„Autrolio“ Bilingo centro viršininkas Mantas Žiulpa akcentavo, kad svarbiausia, jog keleivis transporto priemonėje nepamirštų aktyvuoti bilieto, nes priešingu atveju bus laikoma, kad jis važiuoja be bilieto ir kontrolė turės teisę jį bausti.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad naujoji elektroninio bilieto tvarka keisis tik naudojantis 3 ir 7 dienų terminuotaisiais elektroniniais bilietais.

M.Žiulpos teigimu, anksčiau duomenys apie bilieto papildymą nebūdavo įrašomi į elektroninę kortelę. Jie pirmiausia patekdavo į informacinę duomenų bazę. Kontrolieriai į savo skaitytuvus turėdavo parsisiųsti galiojančių bilietų sąrašus ir tikrinti, ar bilietas galioja.

„Kontrolieriai kartais pamiršdavo atsinaujinti sąrašus, todėl kildavo nesusipratimų tarp jų ir keleivių“, – pasakojo M.Žiulpa.

Naujovė šią problemą išspręs, nes informacija apie bilieto galiojimą bus įrašoma į elektroninę kortelę, kai keleivis pirmą kartą pasižymės transporto priemonėje, todėl ir kontrolieriams darbas taps paprastesnis.

Pakeitimai neturės įtakos terminuotųjų mėnesinių bilietų naudojimo tvarkai. Kaip ir anksčiau, mėnesiniai terminuotieji bilietai galios nuo mėnesio pirmos dienos iki paskutinės. Šiuos mėnesinius bilietus einamajam mėnesiui keleiviai gali nusipirkti iki mėnesio 14 dienos imtinai, o nuo 15 dienos iki mėnesio galo pirkti bilietus kitam mėnesiui (bilietas pradeda galioti nuo kito mėnesio pirmos dienos).

Taip pat primenama, kad nepriklausomai nuo elektroninio bilieto naudojimo sistemos pokyčių keleiviai dar galės naudotis ir vienkartiniais popieriniais bilietais, kurie kainuoja 1,8 lito. Ateityje planuojama jų visiškai atsisakyti.

Rugpjūtį iš dalies keisis ir elektroninių bilietų platinimo tinklas. Tačiau šiuos pokyčius bendrovė ketina pranešti vėliau.

Skaičiuojama, kad šiuo metu Kaune elektroniniais bilietais naudojasi apie 60 tūkst. visuomeninio transporto keleivių.

Pamatyti, kaip reikės aktyvuoti e. bilietą viešajame transporte, galima nuotraukų galerijoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min