Dabar populiaru
Publikuota: 2010 liepos 19d. 06:30

Naujovių nesibaido tik pavienės poros

Vilniaus rotušėje už olando V.Brokso ištekėjusi Julija Broks „15min“ teigė, kad Santuokų rūmai jai primena nuotakų fabriką, tad ten tuoktis pora nenorėjusi.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus rotušėje už olando V.Brokso ištekėjusi Julija Broks „15min“ teigė, kad Santuokų rūmai jai primena nuotakų fabriką, tad ten tuoktis pora nenorėjusi.

Šalies jaunavedžiams nuo praėjusių metų rugsėjo leidus tuoktis ne tik civilinės metrikacijos įstaigose, bet ir kitose reprezentacinėse vietose, manyta, kad tokia galimybe pasinaudos dažna pora. Tačiau Vilniuje ne Santuokų rūmuose šiemet susituokė vos 4 proc. visų porų. Įmantrių vietų jaunavedžiai nesirinko – ant daugiaaukščių stogų ar oro balionuose norinčiųjų tuoktis kol kas neatsirado.

Pirmąjį šių metų pusmetį iš 984 porų susituokti ne Vilniaus santuokų rūmuose ryžosi tik 39. Jų sutuokti Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojams teko vykti į Verkių rūmus, Belmonto pramogų ir poilsio kompleksą, Rotušę, miesto viešbučius ir restoranus, atšilus orams – Botanikos sodą.

Anot Vilniaus savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Ilonos Jurgutienės, jaunavedžiai turi teisę susirasti tuoktuvių vietą, skyriaus darbuotojai tik stebi, ar jų pasirinkimas nepažeidžia moralės normų, ar nebus pakenkta viešajai tvarkai, nekils grėsmė dalyvių sveikatai.

Rotušė – viena populiariausių vietų

Vilniaus rotušėje už olando ištekėjusi Julija Broks laikraščiui „15min“ sakė norėjusi netradicinių vestuvių. „Mūsų Santuokų rūmai baisūs, pastatyti ant kapinių. Ten yra tiesiog nuotakų fabrikas. Todėl visai nenorėjome elgtis kaip visi ir susituokti juose“, – po ceremonijos Rotušėje kalbėjo nuotaka.

Žiedus sumainę lietuvė ir olandas džiaugėsi, kad pavyko sukurti išskirtinę šventę. „Man atrodo, kad visi svečiai labai patenkinti. Sulaukėme labai daug svečių iš užsienio. Ceremonija buvo išties graži, mano draugė buvo vertėja ir vertė kiekvieną žodį. Pasikvietėme smuikininką ir pianistą“, – pasakojo J.Broks.

Nauja vieta – didesnė kaina

Anot I.Jurgutienės, Vilniaus rotušė yra viena iš netradicinių vietų, kurias iškilmingai ceremonijai  renkasi jaunavedžiai. Tačiau pačioje senamiesčio širdyje įsikūrusios įstaigos vadovai netrykšta džiaugsmu dėl to, kad čia pradėta tuokti jaunavedžių poras.

„Rotušė turėtų gerokai pakeisti savo veiklos pobūdį, norint labiau ją pritaikyti šioms iškilmėms. Daugelis labai nustemba pamatę, kad čia nėra muzikos, kitų būtinų atributų. Be to, Rotušėje nuolat eksponuojamos parodos, kurios ne visada patinka jaunavedžiams. O ir mūsų salės didelės, jeigu susirenka vos 10 ar 15 žmonių, jie paskęsta didelėje erdvėje“, – sakė Vilniaus rotušės valdytojas Jonas Jonynas.

Vestuvių ceremonijos kaina norintiems susituokti Rotušėje gerokai išauga. Valstybės nustatytas mokestis įregistruoti santuoką civilinės metrikacijos skyriuje siekia 70 Lt, kitoje vietoje – 210 Lt. Tačiau tuokdamiesi kitose vietoje jaunavedžiai dar turi susimokėti tų vietų šeimininkams. Vilniaus rotušėje mokestis siekia 600 Lt, be mokesčių valstybei. „Tiek kainuoja galimybė susituokti Rotušėje. Tai daugiau filtras, nes kitaip tai būtų masinis reiškinys, atsirastų daugybė norinčiųjų, o tada reikėtų pertvarkyti visą Rotušės darbą, nerengti parodų, koncertų“, – sakė Rotušės ceremonmeisteris Saulius Pilinkus. Be minėto mokesčio, jaunavedžiai patys privalo pasirūpinti gėlėmis, muzika.

„Sienos tikrai ne auksu dengtos“

„Žmonės, kurie nori susituokti Rotušėje, neretai nėra net buvę pastato viduje. Jie pažįsta mūsų pastatą iš kolonų, iškilmingų laiptų, Rotušės vietos pačiame miesto centre. O užėję labai nustemba, kad čia sienos tikrai ne auksu dengtos, o grindys neišklotos kilimais. Todėl neretai apsilankę atsisako savo sumanymo“, – pasakojo S.Pilinkus.

Didžiausia Rotušės problema yra ta, kad joje nėra atskiros patalpos, kurioje galėtų vykti tuoktuvių ceremonijos. „Jeigu orientuotumės į vestuvių rengimą, reikėtų pakoreguoti kitą mūsų veiklą. Parodų planą esame sudarę iki 2014 metų, o pasitaiko, kad atėję būsimi jaunavedžiai lieka nepatenkinti kabančiais paveikslais, teiraujasi, ar galėtume jų ceremonijos metu vieną ar kitą paveikslą nukabinti“, – sakė J.Jonynas.

Prieš kelerius metus Rotušėje vykdavo sidabrinių ir auksinių vestuvių jubiliejų ceremonijos, kuriose dalyvaudavo miesto vadovai, tačiau dėl pastarųjų užimtumo ši tradicija nutrūko.

Verkių rūmuose atskiro mokesčio nėra

Populiarūs tarp norinčiųjų susituokti netradicinėje vietoje Vilniuje yra ir Verkių rūmai. Puikiai visiems žinoma vieta traukia dar ir tuo, kad, be valstybei sumokėto 210 Lt mokesčio, papildomos rinkliavos čia nėra. „Neturime nustatyto mokesčio, tačiau papuošimai, gyva muzika yra pačių jaunųjų reikalas. Atsirado ir norinčiųjų susituokti lauke, jie turi patys rūpintis stalais, mes tik duodame leidimą ten susituokti“, – sakė Botanikos instituto, kuriam ir priklauso Verkių rūmai, bendrųjų reikalų administratorius Ignas Mikelionis.

Jaunavedžiai gali pasirinkti, kurioje salėje norėtų susituokti, tačiau dažniausia ceremonijos vyksta Mergelių salėje, kuri šviesiausia, joje yra staliukas su vėliava. „Jeigu po ceremonijos jaunieji nori, tarkim, pakabinti inkilą rūmų parke, tai jau turi suderinti su Verkių regioninio parko direkcija“, – teigė I.Mikelionis.

Belmontas taip pat yra populiari tuoktuvių vieta. Jaunieji čia gali patys išsirinkti vietą, kurioje vyks iškilminga ceremonija, o kaina priklauso nuo jaunųjų pageidavimų, nuo to, ar čia pat vyks ir vestuvių šventė.

Svarbios ir smulkios detalės

Anot I.Jurgutienės, rinkdamiesi vietą būsimieji jaunavedžiai neretai nesusimąsto apie iš pirmo žvilgsnio nereikšmingas detales. „Viena pora tuokėsi šalia vandens malūno, tačiau svečiai liko nepatenkinti, nes jie girdėjo tik vandens ošimą, o ne jaunųjų priesaiką. Patariame jaunavedžiams pagalvoti ir apie oro sąlygas, juk Lietuvoje gyvename, lauke gali lyti“, – sakė I.Jurgutienė.

Vilniaus santuokų rūmuose vasaros šeštadieniais sutuokiama 50–60 porų, darbuotojams vykti į kitas vietas tenka vos 2–3 kartus, tad Civilinės metrikacijos skyriaus darbo tai neapsunkina. „Darbuotojai noriai važiuoja. Juk per valandą skyriuje tenka sutuokti kelias poras, tad nuovargis kur kas didesnis nei nuvažiuoti ir gražioje vietoje sutuokti vieną porą. Žinoma, tai atima daug laiko, tačiau tokių ceremonijų nėra daug, tad spėjame“, – tikino I.Jurgutienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:00
24:59
00:45

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min