Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 09 02, 19:28

Naujų mokslo metų proga 15min mokykloms padovanojo signatarų portretus

Rugsėjo 1-osios proga naujienų portalas 15min signatarų vardą turinčioms mokykloms įteikė menininkės Jolitos Vaitkutės kurtus signatarų portretus.
Karolina Stažytė įteikė Jono Vileišio Portretą
15min žurnalistė Karolina Stažytė įteikė Jono Vileišio portretą / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga 15min pristatė multimedijų ciklą „Signatarai“ ir portalo skaitytojams pasiūlė iš arčiau susipažinti su tais žmonėmis, kurie negailėdami savo jėgų, o dažnai ir nustumdami į šoną savo materialinę ir šeimos gerovę, padėjo stiprius pamatus Lietuvos valstybei. Vasario 16 d. švenčiame modernios Lietuvos gimimą, tačiau be 20 signatarų, pasirašiusių Lietuvos Nepriklausomybės Aktą, šios šventės galėjo ir nebūti. Šis projektas sulaukė didelio skaitytojų susidomėjimo.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Šventinėje parodoje – menininkės Jolitos Vaitkutės kurti „Signatarų“ portretai
Luko Balandžio / 15min nuotr./Šventinėje parodoje – menininkės Jolitos Vaitkutės kurti „Signatarų“ portretai

Mūsų žurnalistai sėdėjo bibliotekose, važinėjo po Lietuvą, kalbėjosi su istorikais, signatarų artimaisiais bei papasakojo jums 20 Lietuvos valstybės kūrėjų gyvenimo ir jų šeimų likimų istorijas. Prie 15min kūrybinės grupės prisijungė menininkė Jolita Vaitkutė, kuri iš įvairių detalių sudėliojo signatarų portretus, o komiksų kūrėja Miglė Anušauskaitė 15min skaitytojams pasiūlė į signatarų asmenybes pasižiūrėti linksmiau.

Jolitos Vaitkutės portretai, apkeliavę Lietuvą, 2019-ųjų rugsėjo 1-ąją nugulė į signatarų vardą turinčias mokyklas.

Portretus priėmė Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykla, Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija, Širvintų rajono Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija, Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija, Kauno Aleksandro Stulginskio mokykla–daugiafunkcis centras, Kauno Antano Smetonos gimnazija, Anykščių Antano Baranausko pagrindinė mokykla, Kazlų rūdos pagrindinė mokykla, Trakų r. Onuškio Donato Malinausko gimnazija, Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija.

Perskaityti signatarų istorijas galite: 15min.lt/signatarai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min