Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2009 01 03, 17:50

Naujų statybų šiemet nebeplanuoja

Nekilnojamojo turto plėtotojai žada šiemet baigti pradėtus projektus, tačiau naujus šaldys iki geresnių laikų.
Šiais metais bus stengiamasi bent jau baigti pradėtus projektus.
Šiais metais bus stengiamasi bent jau baigti pradėtus projektus. / „Scanpix“ nuotr.

Būstų plėtotojai, kaip ir rinkos analitikai, tvirtina nesitikėję, jog rinka ims ir apsivers aukštyn kojomis, rašo „Verslo žinios“. Bendrovių vadovai sako neprognozavę, kad pokyčiai bus tokie drastiški ir taip stipriai pasikeis bankų finansavimo politika. Dauguma pripažįsta, kad taikantis prie besikeičiančios padėties reikėjo nurėžti būstų kainas.

Sumažino kainas

Vaidas Repečka, AB „YIT Kausta“ Investicijų ir finansų direktorius, skaičiuoja, kad jiems būstų kainas pernai teko numesti apie 10–20%. Jis pažymi, kad tai buvo tinkamas sprendimas, mat šiuo metu bendrovė turi labai nedidelį neišparduotų butų likutį.
Arvydas Tyla, UAB „Merko statyba“ generalinis direktorius, dėsto, kad pirmąjį metų pusmetį į kainų mažinimo bumą jie nesivėlė, nes iš 120 turėjo neparduotų 30 butų su visa apdaila. „Antrąjį pusmetį, kai buvo sugriežtintos bankų paskolų išdavimo sąlygos ir ne visi norintys pirkėjai galėjo įsigyti būstą, teko sumažinti 5–7% trijų kambarių butų kainas“, – įvardija jis.

Atsisakė naujų projektų

Dalia Bardauskienė, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtotojų asociacijos (LNTPA) direktorė, pažymi, kad 2008 m. dauguma būstų plėtotojų mažino veiklos apimtis, atsisakė naujų projektų. Patys būstų plėtotojai, net jei šių metų rezultatus ir vadina normaliais, pripažįsta, jog apie visiškai naujų projektų plėtrą dabar – nė minties. Su tuo sutinka visi dienraščio kalbinti nekilnojamojo turto bendrovių atstovai.
Bankrotų banga neišvengiama, neišvengiami skaudūs ekonominiai ir socialiniai padariniai šalyje, – D.BardauskienėDauguma būstų plėtotojų rinkos atsigavimą sieja su bankų politika ir sako, kad kai bankai pradės normaliai finansuoti galutinį vartotoją, situacija vėl pagerės.
„Jei žmonės uždirbs ne mažiau kaip dabar, jei infliacija nesugrauš pajamų ir jei pirkėjai galės skirti būstui bent tiek pinigų, kiek skyrė anksčiau, tai ir bus pirmieji atsigavimo požymiai“, – sakoV.Repečka. D.Bardauskienė optimizmu netrykšta – anot jos,didžioji dalis NT plėtotojų arba turi, arba 2009 m. turės didelių sunkumų toliau vykdyti veiklą, nes į projektus investuota daug pinigų, prisiimti didžiuliai įsipareigojimai, o bankai labai apribojo NT plėtotojų veiklą dėl globalių finansinių sunkumų. „Dėl to kitais metais bankrotų banga neišvengiama, neišvengiami skaudūs ekonominiai ir socialiniai padariniai šalyje“, – mano ji.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min