Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujųjų metų išvakares siūlęs skelbti nedarbo diena Eduardas Šablinskas: leiskime moterims apsitvarkyti namuose ir pasipuošti

Prie Seimo 41 dieną badavęs E.Šablinskas neteko daug jėgų, bet ryžto nepraranda.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / E.Šablinskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Seimas ėmėsi svarstyti parlamentaro Eduardo Šablinsko teikiamą Darbo kodekso įstatymo pataisą, kuria gruodžio 31 d. būtų paskelbta šventine nedarbo diena. Ši diena, pasak E.Šablinsko, senovėje buvo švenčiama kaip Kūčelių diena ir būtų naudinga šią tradiciją atgaivinti. Išklausęs kolegos argumentų, Seimas nusprendė pataisai nepritarti ir grąžino projektą tobulinti.

Pristatydamas savo projektą E.Šablinskas pareiškė, kad nedarbo diena skelbti gruodžio 31 dieną reikia tam, kad moterys spėtų tinkamai pasiruošti vakarui – pagaminti maisto ir pasipuošti.

„Didžioji dauguma žmonių, o ypač moterų vargsta tam, kad spėtų pasiruošti vakarienei, kad atrodytų gražiai. Todėl geri vadovai jau dabar jas išleidžia iš darbo, blogi neišleidžia. Jos kenčia ir po to tokie vadovai susigadina sau nervus. Moterys tą dieną nespėja nei apsitvarkyti namuose, nei pasipuošti“, – tvirtino parlamentaras.

Pasak E.Šablinsko, daugelyje darboviečių Naujųjų metų išvakarėse darbas tik imituojamas. „Būtų sąžiningiau paskelbti nedarbo dieną, nei visoje Lietuvoje imituoti darbą“, – sakė jis.

Tuo tarpu kiti parlamentarai Naujųjų metų išvakarėse poilsiauti nepanoro. Pasak jų, Lietuvoje nedarbo dienų ir taip pakanka, o dar viena nedarbo diena biudžetui atneštų 30-50 mln. litų nuostolių.

Parlamentarų neįtikino ir tai, kad Kūčelių šventimas esą yra sena lietuvių tradicija.

„Dėl tradicijos su jumis pasiginčyčiau, nes tada čia prieš Naujuosius metus tik snieguolių ir senelių šalčių betrūktų“, – pažymėjo Lenkų rinkimų akcijos atstovas Jaroslavas Narkevičius.

Liberalas Remigijus Šimašius taip pat ironizavo, kad po šios dienos „prarūgusius šližikus valgyti nebehigieniška“.

E.Šablinskas kolegai pasiūlė paskaityti Lietuvos istiriją, kur neva aprašomos Kūčelių šventės tradicijos.

Politikai teiravosi, ar ne geriau būtų užuot nedarbo diena skelbiant tik Naujųjų metų išvakares, įteisinti atostogas visą savaitę tarp Kalėdų ir Naujųjų Metų.

E.Šablinskas sutiko, kad ši mintis yra ateities klausimas.

„Einame by step žingsniu. Žingsnelis po žingsnelio pripratinsime taip, kaip visoje Europoje visą savaitę ilsėtis“, – teigė jis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min