Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 1d. 09:50

Pirmąją naujųjų metų dieną Lietuvoje prasidėjo pūga, eismo sąlygos sudėtingos (atnaujinta 17.41 val.)

Vaizdai Vilniaus gatvėse
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vaizdai Vilniaus gatvėse

Ryte pradedant vakariniais rajonais prasidėjo pūga, praneša Lietuvos automobilių kelių dirkecija. Ji per kelias valandas jau išplito į visą vakarinę Lietuvos pusę, kur šiuo metu oro sąlygos yra labai permainingos: smarkiau ar silpniau sninga visur, vietomis yra lijundra, pučia stiprus gūsingas vėjas.

Dėl pūgos Klaipėdos apskrityje iki minimumo sumažėjęs matomumas. Eismo sąlygos vakariniuose rajonuose sparčiai blogėja. Pagrindiniai keliai daugiausia tik valomi, todėl yra provėžoti, padengti privažinėtu ar palaidu sniegu.

Rytinėje Lietuvos pusėje važiavimo sąlygos kol kas geresnės, tačiau ir čia jau pradėjo pustyti pažeme. Pagrindinių kelių dangos vietomis šlapios, vietomis provėžotos, yra papustytų kelkraščių.

Klaipėdos apskrityje ir Jonavos bei Raseinių rajonuose gali būti sunkiai išvažiuojamų rajoninių kelių. Rytinių rajonų kaimo keliai padengti prispaustu, privažinėtu sniegu, provėžoti. Eismo sąlygos žiemiškai sudėtingos.

Prognozuojama, kad per artimiausias kelias valandas pūga išplis po visą Lietuvą. Visur smarkiai snigs, pustys, bus šlapdriba ar lijundra. Pirmiausia bus užtikrinamas važiavimas magistraliniais ir krašto keliais. Jei pūga tęsis visą dieną, gali būti taip, kad šiandien rajoniniai keliai nebus valomi. Todėl primygtinai rekomenduojama šiandien atsisakyti nuo kelionių kaimo vietovėse.

Atnaujinta 10.03 val. Visoje Lietuvoje pūga. Tik pajūryje ir Telšių apskrityje sniegas perėjo į šlapdribą, lietų ar lijundrą.

Nors pagrindiniai keliai valomi jau antrą kartą, tačiau jų dangos padengtos sniegu. Važiavimo sąlygos labai sudėtingos.
 
Visose apskrityse yra sunkiai išvažiuojamų rajoninių kelių. Klaipėdos apskrityje apie 20% rajoninių kelių yra iš viso neišvažiuojami.
 
Prognozuojama, kad pūga tęsis iki vakaro. Todėl daugės neišvažiuojamų kaimo kelių.
 
Atnaujinta 14.35 val. Beveik visoje Lietuvoje pūga tęsiasi, tačiau po truputį rimsta. Daugelyje rajonų silpnai sninga. Smarkiau sninga tik vietomis. Rimsta ir vėjas. Vakariniuose ir centriniuose rajonuose protarpiais lyja.
 
Pagrindinių kelių ruožai kur nepusto jau yra ne tik valomi, bet ir barstomi. Magistralinių kelių dangos padengtos šlapiu sniegu ar provėžotos. Krašto kelių dangos dar padengtos privažinėtu ar palaidu sniegu, vietomis provėžotos.
 
Visose apskrityse yra sunkiai išvažiuojamų rajoninių kelių.
 
Klaipėdos apskrityje apie 10%, Marijampolės – apie 5%, Utenos apskrityje – apie 8%, o Vilniaus apskrityje – apie 15%, Švenčionių rajone – apie 50%, Biržų rajone – apie 10% rajoninių kelių yra iš viso neišvažiuojami. Pradėti valyti ir rajoniniai keliai. Tačiau jų visų šiandieną nuvalyti nespės. Manoma, kad visi rajoniniai keliai gali būti nuvalyti iki rytojaus pietų.
 
Atnaujinta 17.41 val. Tebesninga ar snyguriuoja beveik visoje Lietuvoje. Tauragės apskrityje lijundra. Klaipėdos, Šiaulių, Utenos ir Vilniaus apskrityse pusto.
 
Pagrindinių kelių dangų būklė įvairi: yra ir provėžotų, padengtų privažinėtu ar šlapiu sniegu ruožų. Kai kur sniegas yra visai nutirpęs. Dienos metu šiuos kelius teko valyti tris, o kai kur net keturis kartus.
 
Dėl pūgos krašto kelias Nr. 200 Kalvarija–Gražiškiai–Vištytis tapo neišvažiuojamas. Jį numatoma nuvalyti tik rytoj. Rytoj numatoma baigti valyti ir neišvažiuojamus ar sunkiai išvažiuojamus rajoninius kelius, kurių daugiausia yra Telšių, Utenos ir Vilniaus apskrityse. Todėl rekomenduojama bent jau iki rytojaus pietų susilaikyti nuo kelionių kaimo vietovėse.
 
Naktį prognozuojamas oro atšalimas. Todėl šlapios kelių dangos gali apledėti – susidaryti plikledis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min