Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujųjų Vainatrakio kapinių kauniečiams užteks šimtmečiui

Vainatrakio kapinės
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vainatrakio kapinių atidarymas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaune oficialiai pradėjo veikti naujos Vainatrakio kapinės. Dėl ginčų su žemės savininkais buvo iškilusi grėsmė, kad miestiečiams neliks kur laidoti savo artimųjų. Dabar šis rūpestis kauniečiams turėtų iškilti tik po šimtmečio.

Užteks ilgam

Naujose kapinėse nuo metų pradžios jau palaidota 10 mirusiųjų, bet oficialus atidarymas surengtas tik pirmadienį. Jose dalyvavo Kauno meras Andrius Kupčinskas ir vicemeras Vytautas Vasilenka.

Pasak Kauno savivaldybės įmonės „Kapinių priežiūra“ direktoriaus Algirdo Verbicko, kol kas kapavietėms parengtas hektaro plotas su tūkstančiu kapaviečių. „Iš viso pirmųjų kapinių plėtrai numatyta 40 ha, o po to dar tiek pat ploto“, – teigė A.Verbickas.

Iš viso pirmųjų kapinių plėtrai numatyta 40 ha, o po to – dar tiek pat ploto.

Naujų Kaunui skirtų laidojimo vietų kasmet sparčiai mažėjo, todėl Vainatrakio kapinės šio rūpesčio padės išvengti maždaug šimtmetį.

„Šiuo metu dar rengiamas detalusis planas 2,1 ha plotui, kuris išplės Petrašiūnų kapines, taip pat ketiname 1,5 ha praplėsti Panemunės kapines", – apie rengiamus planus kalbėjo A.Verbickas.

Ilgai bylinėjosi

Pirminiams darbams Vainatrakyje buvo skirta 200 tūkst. litų. Pagal numatytą planą pirmose kapinėse bus įrengtas apšvietimas, pastatytas administracinis pastatas, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, numatyta vieta prekyvietėms, išvedžioti vandentiekio vamzdynai.

Šiems darbams reikia apie 30 mln. litų. Tikimasi, kad jų pavyks pritraukti iš ES fondų.

VIDEO: Vainatrakio kapinės

Pagal pirminį projektą buvo numatyta, kad Vainatrakio kapinės užims 112 ha, bet įstatymų leidėjai nusprendė, kad šie objektai negali būti didesni nei 40 ha. Todėl kartu su sanitarinėmis zonomis padalyta teritorija turės dvejas kapines – kaip ir Romainiuose.

Apie naujų kapinių būtinybę miestui prabilta dar prieš 14 metų. Tam buvo nusižiūrėtas sklypas prie Vainatrakio. Tačiau tik pernai baigėsi ilga bylų epopėja tarp žemės savininkų ir savivaldybės. Buvo pasirašyta taikos sutartis, kuria Kauno valdžia įsipareigojo sumokėti savininkams už paimtą žemę 860 tūkst. litų.

Apie naujų kapinių būtinybę miestui prabilta dar prieš 14 metų.

Prestižinės kapinės – Petrašiūnuose

Kauno mieste iki šiol ne šeimos kape leista laidoti Karmėlavos ir Ledos (Kauno r.) kapinėse.

Kitose kapinėse leidžiama laidoti tik esamose šeimos kapavietėse: Linkuvos (Mosėdžio g.), Kleboniškio (Palapinių g.), Veršvų (Atramos g.), Žemųjų Kaniūkų (Raudondvario pl.), Aukštųjų Šančių Karių (Ašmenos g.), Eigulių (Jonavos g.), Panemunės (Tylos g.), Seniavos (Seniavos pl.), Romainių 1-osios (Šilainių pl.), Romainių 2-osios (Šilainių pl.), Žydų (H. ir O.Minkovskių g.),

Šešios senosios miesto kapinės jau uždarytos.

Kauno savivaldybės duomenimis, mieste kasmet palaidojama per 3 tūkst. mirusiųjų. Apie 20 proc. iš jų laidojami naujose kapavietėse, kiti – šeimos vietose.

Prestižinėmis laikomos Petrašiūnų kapinės. Čia daug antkapinių paminklų sukurtų skulptorių Juozo Zikaro, Petro Aleksandravičiaus, Juozo Kėdainio, Vlado Žuklio, Petro Deltuvos. Jie paskelbti dailės paminklais.

Šios kapinės įkurtos apie 1939–1940 m. Jose ilsisi daug iškilių Lietuvos asmenybių. Tradicija čia laidoti nusipelniusius Kaunui ir šaliai žmones tebėra iki šiol. Kiti Petrašiūnuose gali būti palaidoti, jei turi šeimos kapą.

Taip pat Petrašiūnuose įrengtas kolumbariumas, kur galima laikyti visų kremuotų kauniečių urnas. Už tai reikia sumokėti 1,9 tūkst. litų vienkartinį mokestį.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min