Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujuoju Kauno vicemeru išrinktas „valstietis“ Kazimieras Nausėda

Kazimieras Nausėda
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kazimieras Nausėda
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno taryba ketvirtadienį vietoje atstatydinto vicemero „tvarkiečio“ Vytauto Vasilenko paskyrė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narį, buvusį opozicionierių Kazimierą Nausėdą. Jo sprendimas palikti opozicinę frakciją „Dirbam Kaunui“ nulėmė, kad sužlugo interpeliacija merui Andriui Kupčinskui.

Tai ne pirmas K.Nausėdos perbėgimas. Politikas į Kauno tarybą pateko su partijos „Jaunoji Lietuva“ sąrašu, paskui perėjo pas liberalcentristus, dar vėliau – į frakciją „Dirbam Kaunui“.

Šis politikas pagarsėjo ir tuo, kad jam patekus į miesto tarybą, jo sūnus įsidarbino Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriuje, bet iš ten buvo atleistas dėl drausminių nuobaudų. Dėl to kai kuriems politikams sukėlė šypsena, kai konservatorius Gediminas Žukauskas pagyrė K.Nausėdą už tai, kad jis yra „šeimos žmogus“.

„Dukra dirba savivaldybėje, o kitas vaikas savivaldybės įmonėje“, – atsakė K.Nausėda. Jis pridūrė, kad jo vaikai yra suaugę žmonės ir patys sprendžia, kur dirbti.

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Rimantas Mikaitis paklausė, kiek kandidato į vicemerus vaikų dirba savivaldybėje arba jos įmonėse. „Dukra dirba savivaldybėje, o kitas vaikas savivaldybės įmonėje“, – atsakė K.Nausėda. Jis pridūrė, kad jo vaikai yra suaugę žmonės ir patys sprendžia, kur dirbti.

„Tobulo sprinto pavyzdys. Jis parodė, kad turi tvirtą stuburą, sugeba vienu metu pasirašyti ir ant nepasitikėjimo merui iniciatyvos, ir naujos koalicijos sutarties. Sveikinu su pasirinkimu“, – dar prieš teikiant K.Nausėdos kandidatūrą posėdyje ironizavo Darbo partijos frakcijos atstovas Gintaras Jonas Furmanavičius.

Paskui jis paklausė pretendento: „Kaip jaučiatės pakeitęs 4 frakcijas? Gal jūs svarstyklių ženklo atstovas? Kokia jūsų nuomonė apie tuos pakeitimus, gal galite paskyti, ką už tai jums pasiūlė, taip pat apie pageidavimus, kuriuos pateikėte savivaldybei dėl bulvių pirkimo?“, – klausė G.Furmanavičius.

K.Nausėda atsakė, kad visada buvo tik vienos partijos – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos – narys. „Miesto žmonės pasisako už stabilią politiką mūsų mieste“, – aiškino jis.

Iš valdančiosios opozicijoje atsidūrusios frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnė Aušra Ručienė teiravosi, kodėl K.Nausėda pareiškęs interpeliaciją merui gavo jo pasitikėjimą. „Galėčiau pasikartoti: mes visi išrinkti gyventojų ir turime jų pasitikėjimą. Jei prisiminsime mūsų tarybos pradžia, daug kas sulaužė daug pažadų. Visada įsiklausau į kitą nuomonę, nesprendžiu vienas. Pareiškiu, kad mes už stabilią valdžią“, – teigė jis.

K.Nausėda tarybos nariams teigė, kad dirbs nuoširdžiai.

Už jį slaptai balsavo 21 tarybos narys, kiti tarybos nariai balsavime nedalyvavo. 

Kauno taryboje yra 41 narys.

Ketvirtadienį nepasitikėjimo A.Kupčinsku klausimas buvo atmestas vieno balso persvara – 21 balsavo prieš, 19 – už, vienas tarybos narys nebalsavo. 

Nepasitikėjimą meru ketino pareikšti šios frakcijos: „Vieningas Kaunas“, „Dirbam Kaunui“, Liberalų sąjūdis, Darbo partija, Jungtinė frakcija.

Valdančiąją koalicija šiuo metu sudaro 13 konservatorių, 3 jaunalietuviai, 4 socialdemokratai ir, kaip minėta, neseniai prisijungęs K.Nausėda.

 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min