Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujuoju socialdemokratų vadu išrinktas Algirdas Butkevičius (atnaujinta 18.03 val., nuotraukos)

LSDP pirmininko pavaduotojas Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius tapo naujuoju socialdemokratų vedliu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) visą šeštadienį vykstančiame suvažiavime keičia savo valdžią. Nuo partijos vairo pasitraukė Gediminas Kirkilas. Jo vietą po rinkimų užėmė Algirdas Butkevičius.

Nuo šeštadienio ryto vykstančiame 16 tūkstančių narių vienijančios LSDP suvažiavime ligšiolinis šios partijos lyderis G.Kirkilas, skaitydamas partijos pirmininko ataskaitą, pranešė, kad kandidatūros į pirmininko postą nebekels.

Nors tarp XXIX suvažiavimo svečių sėdėjo ir Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas, G.Kirkilas žėrė gausią kritiką valdančiajai koalicijai – esą nemokšiška jų politika tik pagilino finansinę krizę ir panaikino visus gerus socialdemokratų vyriausybių padarytus darbus.

„Liberalai, neoliberalai ir konservatoriai nureguliavo rinką taip, kad ji dabar tarnauja tik bankininkams. Gal nuskambės kiek pompastiškai, bet nuo krizės išgelbėti galime tik mes“, – teigė LSDP pirmininkas.

Net iš prezidiumo narių atsiranda man adresuotų kaltinimų ar oponentų palaikymo. Tokia padėtis netoleruotina, jei norime gerų rezultatų, – bendražygiams kalbėjo G.Kirkilas.

Pasak G.Kirkilo, jo vadovautos Vyriausybės veikla buvo nepatenkinti finansiniai oligarchai, kurie dabar, remiami dešiniųjų, vykdo prieš socialdemokratus nukreiptą juodinimo politiką.

„Baigiu savo kadenciją, kai partija yra aukštumoje“

G.Kirkilas šnekėjo, kad, norint gerinti partijos įvaizdį, būtina žymiai geresnė informacinė propaganda. Jis partijos kolegas skatino kurti internetinius puslapius, balsuoti tiesioginėse televizijos laidose, rašyti internetinius komentarus. Taip pat jis skatino bendrapartiečius visada laikytis vienos nuomonės ir susilaikyti nuo kritikos partijai.

„Kai kurie kolegos skuba žiniasklaidai pareikšti savo nuo oficialios partijos pozicijos besiskiriančią nuomonę vienu ar kitu klausimu. Tokia padėtis netoleruotina, jei mes norime gerų rezultatų. Net iš prezidiumo narių atsiranda man adresuotų kaltinimų ar oponentų palaikymo. Tokia padėtis netoleruotina, jei norime gerų rezultatų“, – bendražygiams kalbėjo G.Kirkilas.

„Baigiu savo kadenciją, kai partija yra aukštumoje. Pranešu, kad šiandien savo kadencijos nebekelsiu, bet visokeriopai padėsiu išrinktam pirmininkui ir neatsisakysiu kitų man suteiktų pareigų“, – baigdamas pirmininko ataskaitinę kalbą pasakė G.Kirkilas.

Naujas pirmininkas išrinktas per vieną turą (papildyta 17.02 val.)

G.Kirkilui pranešus, kad nekandidatuos į LSDP pirmininko postą, socialdemokratai suvažiavime savo vadą rinko iš trijų kandidatų.

Kandidatūras rinkimuose iškėlė trys politikai: Zigmantas Balčytis, Vytenis Andriukaitis ir Algirdas Butkevičius. Be jų ir be suvažiavimo narių buvo pasiūlyti dar keturi kandidatai: LSDP garbės pirmininkas Algirdas Brazauskas, Juozas Olekas, Česlovas Juršėnas ir Gediminas Kirkilas. Visi jie dalyvauti atsisakė.

A.Brazauskas, atsisakydamas dalyvauti partijos pirmininko rinkimuose, teigė remiantis Z.Balčyčio kandidatūrą.

LSDP pirmininko rinkimuose balsavo 600 delegatų.

Suvažiavimo metu planuota rengti du rinkimų į pirmininkus turus, bet antrojo neprireikė. Po pirmojo balsavimo Z.Balčytis surinko 242, V.Andriukaitis – 26, o nugalėtojas A.Butkevičius – 329 delegatų balsus.

Naujasis pirmininkas pasitiktas gausiomis ovacijomis.

Į prezidento rinkimus – diskutuoti (papildyta 17.34 val.)

Kandidatas į prezidentus suvažiavime keltas tik po partijos pirmininko rinkimų. Juo, remiantis penktadienį priimtu LSDP tarybos sprendimu, tapo naujasis partijos vadovas – A.Butkevičius.

Niekada neplanavau kandidatuoti prezidento rinkimuose. Bet partijos tarybos sprendimas yra šventas. Stengsiuosi nenuvilti partiečių ir į rinkimus einu ne vien pasivaikščioti, – sakė Algirdas Butkevičius.„Niekada neplanavau kandidatuoti prezidento rinkimuose. Bet partijos tarybos sprendimas yra šventas. Stengsiuosi nenuvilti partiečių ir į rinkimus einu ne vien pasivaikščioti. Aktyviai dalyvausiu, o ar bus antras turas – pažiūrėsim“, – išrinktas pirmininku ir tuo pačiu tapęs partijos kandidatu į prezidentus kalbėjo A.Butkevičius.

Jis teigė, kad partija per vėlai startuoja prezidento rinkimuose, bet tikisi, kad jam pavyks sudaryti konkurenciją Daliai Grybauskaitei. „Į konfrontaciją neisiu, bet tikiuosi, kad su ja pavyks įdomiai diskutuoti ekonominiais ir finansiniais klausimais. Diskusijų metu gimsta geri sprendimai“, – apie prezidento rinkimus kalbėjo A.Butkevičius.

G.Kirkilas pažymėjo, kad rinkimai būsiantys įdomūs: esą LSDP šiuo metu yra populiariausia partija, o D.Grybauskaitė bus konservatorių, kurių reitingai žemesni, kandidatė.

Buvęs socialdemokratų pirmininkas teigė, kad jo sprendimo nesiekti antros kadencijos, iki šeštadienio nežinojo niekas. Savo sprendimą G.Kirkilas motyvavo tuo, kad pastaruoju metu yra labai puolamas ir tai nepadeda partijos reitingams. „Jūs visada mane raginot atsistatydinti, tą ir padariau. Tai kodėl dabar stebitės?“, – žiniasklaidai teigė G.Kirkilas.

 Pirmininkas dirbs su trylika pavaduotojų (papildyta 18.03 val.)

A.Butkevičius dirbs su 13 pavaduotojų. Jais suvažiavimo metu patvirtinti G.Kirkilas, Z.Balčytis, J.Olekas, V.Andriukaitis, Vilija Blinkevičiūtė, Birutė Vėsaitė, Roma Žakaitienė, Ričardas Malinauskas, Milda Petrauskienė, Algirdas Sysas, Justas Paleckis, Justas Pankauskas ir Giedrė Purvaneckienė.

Patvirtintas ir kandidatų į Europos Parlamentą sąrašas. Pirmajame penketuke rikiuojasi V.Blinkevičiūtė, J.Paleckis, Z.Balčytis, V.Andriukaitis ir G.Kirkilas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min