Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 gruodžio 27d. 18:11

Naujuoju ugniagesių vadovu siūlomas Vytas Kaziliūnas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas
PAGD nuotr. / Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktoriumi siūloma skirti Vytą Kaziliūną.

Vidaus reikalų ministerijos parengtame Vyriausybės nutarimo projekte nurodoma, kad V.Kaziliūnas į pareigas turėtų būti skiriamas penkeriems metams.

Pastaruoju metu jis vadovavo Lietuvos gaisrinės saugos asociacijai, vienijančiai gaisrinės saugos ir ugniagesybos specialistus. 2008–2016 metais V.Kaziliūnas dirbo PAGD direktoriaus pavaduotoju.

Kandidatas vadovauti šalies ugniagesiams praėjusį pavasarį buvo atleistas iš tarnybos pagal Vidaus tarnybos statuto straipsnį, numatantį, kad pareigūnas atleidžiamas, kai „panaikinama jo pareigybė ir jis nesutinka eiti jam pasiūlytų kitų pareigų“.

Vadovaujantis Vidaus tarnybos statutu, vidaus reikalų centrinių įstaigų vadovus penkeriems metams į pareigas skiria ir iš jų atleidžia Vyriausybė vidaus reikalų ministro teikimu.

Pats V.Kaziliūnas BNS sakė, kad tarnybą paliko, nes jau buvo užsidirbęs pensiją.

„Vieno pavaduotojo etatas buvo sumažintas, palikti du pavaduotojai, man dar buvo pasiūlyta užimti toliau pareigas, bet jau plačiau, kuruojant ne tik priešgaisrinę priežiūrą, bet ir civilinę saugą, tai aš tiesiog nutariau, kad tiek metų išdirbus, ko gero, laikas į pensiją“, – teigė jis.

56-erių V.Kaziliūno kandidatūrą Vyriausybei teikiantis vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas nurodė, kad jis yra nepriekaištingos reputacijos, pasižymi analitiniu mąstymu, turi ilgalaikę vadovavimo patirtį, tarpinstitucinio ir tarptautinio bendradarbiavimo patirties, sugeba strategiškai planuoti, efektyviai organizuoti įstaigos veiklą.

E.Misiūnas BNS sakė, kad renkantis naują PAGD direktorių svarstytos ir dabartinių departamento direktoriaus pavaduotojų kandidatūros.

„Svarstėme (pavaduotojus), bet nepasirinkome. Manėme, kad šis kandidatas, kuris dabar teikiamas, tikriausiai geriau atliktų tas pareigas“, – teigė ministras.

Be nuolatinio vadovo PAGD liko į pensiją lapkritį išėjus Remigijui Baniuliui, laikinuoju departamento vadovu tuomet paskirtas jo pavaduotojas Jūris Targonskas. Antro pavaduotojo pareigas eina Vygandas Kurkulis.

Vadovaujantis Vidaus tarnybos statutu, vidaus reikalų centrinių įstaigų vadovus penkeriems metams į pareigas skiria ir iš jų atleidžia Vyriausybė vidaus reikalų ministro teikimu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:04
03:09
02:36

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min