„Mes sveikiname kaimynę Estiją, vyksiu kaip tik į tą šventišką naktį, Naujųjų metų naktį, kai Estijoje bus oficialiai pradėti naudoti eurai. Tai Lietuvai yra geras pavyzdys, lyginant, kaip veikė Vyriausybės iki krizės Estijoje ir Lietuvoje, ką turime daryti, kad iš tikrųjų pasiektume tokius rezultatus“, – ketvirtadienį sakė premjeras.
Pasak A.Kubiliaus, Lietuvoje padaryta „pakankamai daug“, kad Lietuva artėtų prie euro.
„Visų pirma sustabdyta finansų sistemos griūtis, nuosekliai pagal Konvergencijos programą yra mažinamas biudžeto deficitas, tai yra vienas svarbiausių Mastrichto kriterijų, t. y. būtinų sąlygų norint įsilieti į euro zoną“, – kalbėjo ministras pirmininkas.
(Papildyta 15.15 val.) Finansų ministė Ingrida Šimonytė taip pat tikino, kad numatytu laiku įsivesti eurą yra realu.
„Prieš tai tikiuosi, kad ekonominio valdymo dalykai Europos Sąjungoje bus sustiprinti, tai yra įsigalios visi dalykai, kurių reikia norint apsaugoti euro zonos valstybes nares nuo kitų euro zonos valstybių narių neatsakingos finansų politikos, kitaip tariant, pirmiausiai bus susitvarkyta namuose, o tada į tuos namus ateis nauji svečiai“, – kalbėjo I.Šimonytė.
Anot ministrės, Lietuva turi taip pat atlikti namų darbus: sumažinti savo biudžeto decitą iki 3 proc. BVP ir pasiekti, kad valstybės skola nepasiektų 60 proc. BVP. „Manau, kad tai pavyks“, – sakė I.Šimonytė ir pabrėžė, kad subalansuoti finansus reikia ne dėl euro, o tam, kad neaugtų valstybės skola.