Apie idėją kurti diplomatinę akademiją, kurioje būtų galima profesionaliai suteikti žinias ir perduoti buvusių diplomatų patirtį jaunesniajai kartai, prabilo užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys.
Interviu Žinių radijo laidai „Pozicija“ jis sakė, kad šis klausimas aptartas su prezidentu Gitanu Nausėda.
Kartu K.Budrys aiškino, kad nors Užsienio reikalų ministerijoje (URM) yra stiprus diplomatų korpusas, svarstoma dėl jo stiprinimo, kokių diplomatų norėtume.
„Vis kyla klausimas, ką mes norėtume matyti kaip 20-25 metus ištarnavusį diplomatą, kokias kompetencijas, kokias savybes, ar specializacijos daugiau, ar ne“, – Žinių radijui kalbėjo užsienio reikalų ministras.
Keliamas ir klausimas, kiek turėtų būti politinio pobūdžio paskyrimų į ambasadorius, kiek – visiškai profesionalių diplomatų.

