TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Neapsikentusi valdančiųjų diktato opozicija traukiasi iš Etikos ir procedūrų komisijos

Valentinas Stundys
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Valentinas Stundys
Šaltinis: 15min
0
A A

Opozicinės konservatorių ir liberalų frakcijos Seime ir Mišri Seimo narių grupė nutarė atšaukti savo narius iš Seimo Etikos ir procedūrų komisijos. Tokiam sprendimui opozicionieriai ryžosi dėl to, kad pastaruoju metu Etikos ir procedūrų komisijos dauguma narių priklauso valdančiajai koalicijai ir priima tokius sprendimus, kokių reikia politiškai.

Iš komisijos traukiasi ir jos pirmininkas konservatorius Valentinas Stundys. Jis tvirtina, kad labai ilgai bandė Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę įtikinti, kad Seimo Etikos ir procedūrų komisija turi būti sudaroma kitaip, nei dabar.

V.Stundys tikino, kad L.Graužinienė jam daug ką buvo pažadėjusi, tačiau daugiau nei per pusmetį nepajudino nė piršto.

„Komisijos darbas tampa parodija, kai atvirai tyčiojamasi sprendžiant rimtus klausimus. Seimo etikos ir moralės prievaizdu turinti būti komisija, pati yra patyčių objektas. Mes jaučiamės statytiniais, tik formaliai įeinančiais į komisijos sudėtį, nes visi klausimai sprendžiami daugumos balsais. Paprastai komisija išteisina valdančiosios daugumos atstovus ir pasmerkia – opozicijos. Toks farsas oficialioje Seimo institucijoje toliau tęstis negali.

Matydami tokią situaciją ir matydami, kaip priimami sprendimai, kad dominuoja politinis požiūris į etikos klausimus, nutarėme iš komisijos trauktis“, – trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė V.Stundys.

Matydami, kaip priimami sprendimai, kad dominuoja politinis požiūris į etikos klausimus, nutarėme iš komisijos trauktis, – teigė V.Stundys.

Konservatoriai tvirtino, kad po šio jų žingsnio geriausia būtų, jei Seimas iš naujo imtųsi nustatyti komisijos sudarymo principus. Vienas iš siūlomų variantų toks, koks jau veikė ne vieną Seimo kadenciją: kai į komisiją  deleguojami parlamentarai turi surinkti penkiolikos kitų parlamentarų palaikymo parašus.

Komisijoje dauguma liks

Pagal frakcijų sutarimą, komisiją dabar turėtų palikti konservatoriai V.Stundys, Stasys Šedbaras, Vytautas Juozapaitis, liberalė Dalia Teišerskytė ir Seimo narių mišrios grupės atstovai Povilas Urbšys ir Povilas Gylys, nors jis BNS sakė nieko apie tai negirdėjęs.

Net pasitraukus visiems šešiems opozicijos atstovams, komisijoje dar lieka dirbti devyni parlamentarai.

Opozicine pasiskelbusios partijos Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovo Leonardo Talmondo iš komisijos besitraukiantieji įkalbinėti elgtis taip pat nė nebandė. V.Stundys paaiškino, kad taip nuspręsta dėl to, kad LLRA atstovai Seime iki šiol neatsisako postų, kuriuos gavo būdami valdančiojoje koalicijoje ir tebėra „valdančiųjų pašonėje ir priežiūroje“.

Tačiau tokia komisija, nors ir turinti daugumą bei opozicijos atstovą iš Lietuvos lenkų rinkimų akcijos, toliau dirbti negalės. Pasak, S.Šedbaro, jei komisija ir toliau demonstruos, kad ji neva gali veikti be pasitraukusių opozicijos atstovų, jos sprendimai nebus teisėti, nes Seimo Statutas numato, kad joje privalo dalyvauti opozicija.

Tie patys komisijos nariai jau pernai buvo paskelbę boikotą komisijos darbui, kai daugumos balsais komisijoje buvo priimtas sprendimas nebesvarstyti teisiamo Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho neliečiamybės klausimo. Tačiau paskui, susitarę su Seimo pirmininke, kad etikos sargų atranka Seime bus peržiūrima, jie sugrįžo dirbti.

Valdančiųjų atstovai teigia, kad, ko gero, opozicija ir dabartiniu savo sprendimu tik „šantažuoja“ Seimą, bet galiausiai į komisiją vėl sugrįš.

Komisijos nariai „tvarkietis“ Petras Gražulis ir „darbietis“ Mečislovas Zasčiurinskas tvirtino, kad tokia situacija, kai dalis opozicijos narių išeina iš komisijos, jau buvo praėjusioje Seimo kadencijoje, tačiau jos darbas tuomet nebuvo sugriautas.

Konservatoriai pabrėžė, kad tąkart komisijoje, skirtingai nei dabar, dirbti buvo likęs jos pirmininkas Algimantas Salamakinas, todėl situacijų lyginti negalima.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min