Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neatsargaus elgesio vandenyje kaina ­– gyvybė

Palanga
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Palanga
Šaltinis: 15min
0
A A

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento penkerių metu statistika rodo, kad dažniausiai žmonės nuskęsta liepos mėnesį (šiemet per šį mėnesį jau nuskendo net 22 žmonės, iš jų 1 vaikas). Šiais metais daugiausia skenduolių ugniagesiams gelbėtojams teko traukti iš Vilniaus, Kauno ir Panevėžio apskrityse esančių vandens telkinių.

Šiemet šalies ugniagesiai iš įvairių vandens telkinių ištraukė 102 nuskendusius žmones (pernai – 111), iš jų 2 vaikus. Dar 21 gyventoją ugniagesiams pavyko išgelbėti.

Pasak Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Gargždų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininko Roko Kriščiūno, gan dažnai skęsta neblaivūs asmenys ir saulėje perkaitę gyventojai.

Šiemet šalies ugniagesiai iš įvairių vandens telkinių ištraukė 102 nuskendusius žmones (pernai – 111), iš jų 2 vaikus. Dar 21 gyventoją ugniagesiams pavyko išgelbėti.

Kaip teigia Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Anatolijus Ostrouchas, neretai žmonės maudosi ar net šokinėja į vandenį nežinomuose vandens telkiniuose, kur galima susižaloti atsitrenkus į dugne esančius kietus arba aštrius daiktus ar net įsipainioti į žvejų tinklus. Pareigūnų nuomone, maudynėms reikėtų rinktis gerai žinomą vandens telkinį arba tą, prie kurio budi gelbėtojai ir yra įrengtos gelbėjimo stotys.

Vasarai įpusėjus ir orams vis šylant, ugniagesiai prašo gyventojų atsargiai elgtis prie vandens telkinių. Neplaukite už plūdurų, nors ir esate geras plaukikas. Nepatariama stovėti ir žaisti ten, kur galima netikėtai įkristi į vandenį. Tai gali būti status krantas, prieplaukos kraštas, tiltas.

Taip pat nereikėtų maudytis vienam, o mažamečiai vaikai gali maudytis tik suaugusiųjų prižiūrimi. Vaikų vienų negalima palikti besipliuškenančių ir nedidėliuose baseinėliuose. 

Besimokantiems plaukti patartina turėti plaukimo liemenes, pripučiamas rankoves ir kitokias pagalbines (pripučiamas) priemones. Jas perkant reikia atkreipti dėmesį į jų kokybę. Taip pat negalima plaukioti ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių.

Pavojinga išdykauti valtyje, vaikščioti joje, ją supti, nes valtis gali apvirsti.

Pavojinga išdykauti valtyje, vaikščioti joje, ją supti, nes valtis gali apvirsti.

Nesimaudykite iškart po valgio. Perkaitę saulėje, nešokite staiga į vandenį, prieš tai juo apsišlakstykite.

Pradėję skęsti, pasistenkite įkvėpti kuo daugiau oro, o dėmesį į save atkreipkite mojuodami rankomis ir šaukdami.

Pamatę skęstantį žmogų, šaukdami mėginkite atkreipti aplinkinių dėmesį ir kvieskite gelbėjimo tarnybas bendruoju pagalbos telefonu 112. Tada apsidairykite, ar šalia nėra kokios nors gelbėjimo arba parankinės priemonės (gelbėjimo rato, valties, čiužinio ir kt.), kuria naudojantis būtų galima padėti skęstančiajam. Jeigu įmanoma, pamėginkite pasiekti skęstantįjį ranka, stora medžio šaka arba numeskite jam virvę. Įsidėmėkite, jog gelbėti skęstantįjį gali tik geras plaukikas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min