Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 12d. 07:38

Nebenori lankytojų už ačiū

Pasak Rotušės valdytojo J.Jonyno, 5 Lt mokestis turėjo atsirasti jau nuo birželio 15-osios, tačiau dėl techninių kliūčių projektas vėluoja.
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Pasak Rotušės valdytojo J.Jonyno, 5 Lt mokestis turėjo atsirasti jau nuo birželio 15-osios, tačiau dėl techninių kliūčių projektas vėluoja.

Bėga paskutinės dienos, kai vilniečiai ir miesto svečiai gali nemokamai apsilankyti miesto Rotušėje. Netrukus norint patekti į vieną sostinės simbolių teks pakloti 5 Lt.

Iš šios rinkliavos ketinama padengti dalį įstaigos sąnaudų, kurios susidarys Rotušei duris atvėrus ir šeštadieniais.

„Tokie laikai, reikia maksimaliai išnaudoti galimybes, padengti sąnaudas. Svarstoma galimybė apmokestinti įėjimą į Rotušę, o lankytojams duris atverti ir šeštadieniais. Šiai idėjai veikiausiai bus pritarta“, – sakė vicemeras Gintautas Babravičius. Paklaustas, ar logiška vykdant Europos kultūros sostinės programą apmokestinti įėjimą į kultūros objektą, pašnekovas patikino, kad nemokamų dalykų nelabai kas vertina.

Kas sakė, kad kultūra yra nemokama? Jei visur būtų pristatyta nemokamo alaus, niekas jo nevertintų, – lygino G.Babravičius

„Kas sakė, kad kultūra yra nemokama? Jei visur būtų pristatyta nemokamo alaus, niekas jo nevertintų“, – palygino G.Babravičius.

Rotušės finansavimas šiemet buvo nurėžtas apie 38 proc., todėl esą keisti darbo laiką ir mokėti už viršvalandžius ir darbą švenčių dienomis rotušės administracija darbuotojams neišgali. Norint, kad rotušė dirbtų poilsio dienomis per metus papildomai reikėtų skirti apie 41 tūkst. Lt.

„Stengsimės šias sąnaudas padengti taupydami ir šiek tiek iš naujojo mokesčio, nors tikimės per mėnesį surinkti tik apie 1 tūkst. Lt. Be to, Rotušė ir dabar jau dirba ilgiau – iki 18 val.“, – aiškino Rotušės valdytojas Jonas Jonynas.

Vėluoja pinigai

Rotušei išlaikyti šiemet numatyta skirti apie 500 tūkst. Lt.

„Pusmečiaui esame gavę tik 150 tūkst. Lt, nors turėjome gauti 250 tūkst. Vien rotušės šildymas per metus kainuoja 150 tūkst. Lt. Galite įsivaizduoti, kokioje padėtyje esame“, – pasakojo J.Jonynas.

Įėjimo į Rotušę mokestis turėjo įsigalioti jau nuo birželio 15-osios. „Deramės su bilietų platintojais, montuojama techninė įranga, tačiau atsirado kliūčių ir projektas vėluoja. Tačiau anksčiau ar vėliau įėjimas į parodas bus mokamas, nemanau, kad 5 Lt yra neįkandamas mokestis. Studentams ir senjorams bei moksleiviams bus taikoma 50 proc. nuolaida“, – patikino J.Jonynas.

Temos: 1 Mokesčiai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min