TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Neblaivus prie vairo sulaikytas Julius Pagojus nuo policininkų nuslėpė savo pareigas

Julius Pagojus
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Julius Pagojus
Šaltinis: 15min
13
A A

Teisingumo viceministro pareigas tuo metu, kai buvo pagautas neblaivus prie vairo, ėjęs socialdemokratas Julius Pagojus nepasakė policininkams, kuo dirba, todėl šis įvykis nepateko į įvykių suvestines ir visuomenė apie jį sužinojo tik dabar, kai J.Pagojus paskirtas teisingumo ministru. Patys policininkai, pasak Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjo Ramūno Matonio, tuo metu politiko neatpažino.

„Jis pasakė savo darbovietę, bet nepasakė pareigų. Policininkams prievolės pildant protokolą įrašyti darbovietę ir pareigas nėra. Jei žmogus pasako, jie užpildo. Jei ne, tai ne. Jei jis būtų pasakęs, kad yra teisingumo viceministras, tai, aišku, jis automatiškai būtų patekęs į suvestines ir paviešintas. Kadangi to nepasakė, tai įvykis fiksuotas, išsiųstas į teismą, bet į viešinamas suvestines nepateko“, – teigė R.Matonis.

Teisingumo viceministro pareigūnai nepažino.

Pareigų, pasak R.Matonio, policininkai į protokolus neįrašo labai dažnai, nes dažnas pažeidėjas nepasisako, kur ir ką dirba.

„Mums tai neturi reikšmės bylai. Policininkai užpildo, atiduoda teismui ir teismai priima sprendimus“, – tikino jis.

Tačiau R.Matonis pripažįsta, kad tokiu būdu vadovaujančias pareigas užimantys valstybės tarnautojai gali išsisukti nuo politinės atsakomybės ir išvengti viešumo.

„Jeigu nuslepi, nepasakai ir tavęs neatpažįsta, tai taip, tokia teorinė galimybė yra. Tačiau, jei esi policininkas ar pasienietis, į suvestines tikrai papulsi, nes mūsų sistema automatiškai parodo pareigas įvedus asmens kodą į sistemą. Mes iškart matome“, – aiškino jis.

Kad valstybės tarnautojams galiotų tokios pačios taisyklės, pasak R.Matonio, reikėtų valstybės tarnautojų registrą susieti su policijos sistemomis, o tai yra sunku ir brangu.

„Gal kažkada taip ir bus, bet turėtų tada būti registrai pertvarkomi, o tai turbūt ir pinigų daug kainuoja“, – svarstė jis.

Anot jo, Seimo nariai ir teisėjai pareigūnams taip pat turi prisistatyti patys ir pasisakyti, kad jiems galioja teisinė neliečiamybė, nes tuomet galioja šiek tiek kitos protokolo pildymo taisyklės. Tačiau Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vadovas neslepia, kad yra pasitaikę atvejų, kai pažeidėjai savo pareigas nuslepia.

Paklausti J.Pagojaus, kodėl jis pareigūnams nepasakė savo pareigų, nepavyko. Paskirtasis ministras telefonu trečiadienį neatsiliepia.

VIDEO: Juliaus Pagojaus komentaras apie nuobaudą

J.Pagojus 2015 m. gegužės 31 dieną Nidoje buvo sustabdytas vairuojantis transporto priemonę, jam nustatytas lengvas girtumas – 0,67 promilės.

Tuomet J.Pagojus ėjo teisingumo viceministro pareigas.

Jis su nuobauda nesutiko ir per dvi valandas iš Nidos nuvyko į Kretingos ligoninę duoti kraujo. Kraujas parodė J.Pagojų esant pakankamai blaivų, kad galėtų vairuoti.

Tačiau 2016 metų vasario 23 dieną teismas paskyrė J.Pagojui 289 eurų baudą ir 12 mėnesių atėmė teisę vairuoti. Politikas šį nuosprendį apskundė, tačiau gegužės 2 dieną Klaipėdos apygardos teismas skundo netenkino.

Teisė vairuoti J.Pagojui atimta iki 2017 metų vasario.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min