Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 22d. 07:51

Nebylus Oslo mero protestas

E.Lae (antras iš dešinės) su sutuoktiniu nevengia dalyvauti gėjų paraduose.
„Lietuvos žinių“ nuotr. / E.Lae (antras iš dešinės) su sutuoktiniu nevengia dalyvauti gėjų paraduose.

Savaitgalį Vilniuje vykusiame tarptautiniame merų forume apsilankęs Oslo meras Erlingas Lae pateikė akibrokštą – į renginį atsivežė sutuoktinį Jensą T.Olseną. Norvegijos sostinės vadovas teigia taip pasielgęs, nes gėjų padėtis Lietuvoje yra sunki.

E.Lae sakė sąmoningai priėmęs sprendimą Vilniuje pasirodyti su gyvenimo draugu. „Jensas neturėtų su manimi keliauti. Tačiau aš noriu pabrėžti, kad esu susituokęs su vyru. Tai mano sąmoningas pasirinkimas", – dėstė Oslo meras. E.Lae teigimu, gėjų padėtis Lietuvoje šiek tiek pagerėjo pasikeitus sostinės vadovui – mero regalijas perėmus Viliui Navickui. Ankstesnis Vilniaus vadovas Juozas Imbrasas išgarsėjo konfliktais su netradicinės seksualinės orientacijos asmenis vienijančia organizacija. Pernai rugpjūtį jis uždraudė Vilniuje stovėti Europos Komisijos vilkikui „Už įvairovę. Prieš diskriminavimą" ir tvirtino, kad negali būti nė kalbos apie gėjų paradą sostinėje.

Oslo merui užkliuvo ir ankstesnis V.Navicko pareiškimas, kad jis leistų netradicinės seksualinės orientacijos žmonėms žygiuoti Savanorių prospektu, tačiau netoleruotų jų demonstracijos sostinės centre. „Gėjų padėtis Lietuvoje blogesnė nei kitose Baltijos šalyse, čia priešinamasi Europos Sąjungos kovos su diskriminacija direktyvai. Manoma, kad ji – netradicinės seksualinės orientacijos propaganda. Tačiau dabar galima pamatyti ir teigiamų poslinkių", – aiškino meras.

Savivaldybės Užsienio reikalų skyriaus vedėjas Žilvinas Abaravičius LŽ tvirtino, kad į tarptautinį merų forumą svečiai buvo kviesti atvykti su antrosiomis pusėmis. „Nėra jokios problemos, kad E.Lae atvyko su sutuoktiniu. Vilnius yra atviras ir tolerantiškas miestas", – LŽ sakė jis.

„Žmogus turi teisę išsakyti savo požiūrį. Tai kiekvieno asmeninis reikalas, aš nesiruošiu jo kritikuoti", – išgirdęs, kad Oslo meras neigiamai atsiliepė apie kitokios seksualinės orientacijos žmonių padėtį mūsų krašte, LŽ aiškino Vilniaus vadovas V.Navickas. Meras teigė, kad per pokalbį su Norvegijos sostinės vadovu nebuvo paliestas seksualinių mažumų klausimas. „Jis neparodė jokio nepasitenkinimo dėl gėjų padėties Lietuvoje", – pridūrė V.Navickas. Vilniaus mero manymu, nereikėtų sureikšminti to, kad E.Lae atvyko su vyru. Jis pridėjo to nesupratęs kaip protesto prieš sostinės valdžios vykdomą politiką.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:24
00:18

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min