Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nedarbą dar gali mažinti ir krepšinio čempionatas

Klaipėda – viena iš trijų apskričių, kur nedarbo lygis sausį mažėjo.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Klaipėda – viena iš trijų apskričių, kur nedarbo lygis sausį mažėjo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Uostamiesčio teritorinė darbo birža kartu su Taurage ir Panevėžiu buvo vienintelės Lietuvoje, kur nedarbas pastaruoju metu mažėjo. Visose kitose šalies vietose nedarbo lygis vis dar kyla.

„Tiesa, tas mažėjimas nėra labai didelis procentine išraiška, tačiau vis tiek tai geros žinios“, – teigė Klaipėdos teritorinės darbo biržos direktorius Andrius Adomaitis. 

Skaičiuojama, kad per sausį nedarbas mažėjo 0,1 proc., palyginus su praėjusiu mėnesiu. Į Darbo biržą kreipėsi 2672 bedarbiai – beveik 10 proc. daugiau nei gruodį, tačiau įsidarbinti pavyko daugiau ieškojusių darbo. Sausį Klaipėdos teritorinės darbo biržos specialistams tarpininkaujant padėta įsidarbinti 1785 asmenims – 11 proc. daugiau nei gruodį. Beveik šeši šimtai klaipėdiečių įsidrąsino imtis savo verslo ir įsigijo verslo liudijimus iki 6 mėnesių. 

Klaipėdos teritorinės darbo biržos vadovas nelinkęs manyti, kad nedarbo lygį galėjo mažinti emigracijos banga. Gerėjančią situaciją esą galėjo įtakoti puikūs uosto rezultatai, antrą kvėpavimą įgaunanti pramonė ir statybos sektorius. 

„Palyginus su praėjusiais metais, beveik du kartus išaugo statybininkų poreikis“, – pažymėjo A.Adomaitis. Naujų darbuotojų dairosi ne tik stambios kompanijos, bet ir smulkieji verslininkai. 
Klaipėdos mieste nedarbo lygis siekia 13 proc., yra užsiregistravusių apie 16 tūkst. bedarbių. 
Skaičiuojama, kad mažiausias nedarbas yra Neringoje, kur registruotas nedarbas siekia 5,7 proc. Didžiausias nedarbas – 16,7 proc. yra Skuodo rajone. 
 
Bankrotai – keliantys nerimą
Vis dar nemažai įmonių nesugeba prisitaikyti ir vis praneša apie bankroto bylas ir atleidžiamus darbuotojus. Didžiulė bankrotų, nors ir nedidelių įmonių, banga nuvilnijo gruodžio sausio mėnesiais. 
„Čia vienas iš neigiamų faktorių, bankrotai vis dar auga. Didžiausias bankrotas regione buvo „Baltijos laivų statyklos“, kur darbo neteko 210 darbuotojų, kitur be darbo liko po 30–50 žmonių“, – pasakojo A.Adomaitis. 
Viliamasi, kad šiais metais vyksiantis Europos vyrų krepšinio čempionatas įneš gaivių vėjų darbo rinkoje. „Manome, kad tikrai daugiau žmonių bus įdarbinti nors ir laikinam darbui. Ypač reikės aptarnavimo sektoriaus darbininkų“, – teigė pašnekovas. Prognozuojama, kad padavėjų, pardavėjų, kambarinių gali prireikti dar gerokai iki čempionato. 
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min