Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 6d. 20:11

Nedarbą ir socialinę įtampą mažins viešieji darbai?

Vilniaus darbo biržoje eilės rikiuojasi jau nuo ankstyvo ryto. Kasdien sostinėje užregistruojam 500 ieškančių darbo žmonių.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus darbo biržoje eilės rikiuojasi jau nuo ankstyvo ryto. Kasdien sostinėje užregistruojam 500 ieškančių darbo žmonių.

Nedarbą Lietuvos valdžia siūlo mažinti viešaisiais darbais. Vietoje bedarbio pašalpos daugiau nei 15 tūkst. bedarbių bus pasiūlyta kita išeitis. Ši priemonė padės nedirbantiems asmenims sugrįžti į darbo rinką, neprarasti darbinių įgūdžių ir lengviau užsidirbti pragyvenimui.

Kovo mėnesio pabaigoje darbo Lietuvoje ieškojo beveik 180 tūkst. gyventojų. Prognozuojama, kad šis skaičius didės.

Todėl Lietuvos darbo birža skubiai patvirtino projektą gyventojų užimtumui didinti. Jo esmė – bedarbiams siūlyti viešuosius darbus. Tačiau Vilniaus darbo biržoje LTV žurnalistų kalbinti bedarbiai buvo nusiteikę kritiškai ir skeptiškai: kam dirbti viešuosius darbus ir gauti tą patį, ką gauni nedirbdamas...

Viešųjų darbų nauda

Tačiau Vilniaus darbo biržos direktoriaus pavaduotojas Eugenijus Valeika mato tokio projekto naudą. Jei bedarbis imtųsi viešųjų darbų, jam būtų nutrauktas pašalpos mokėjimas ir pratęstas tik vėl tapus bedarbiu. Tokiu būdu pašalpos mokėjimo laikotarpį galima pratęsti iki šešių mėnesių.

Vis dėlto Vilniaus darbo biržos lankytojai kol kas kratosi tokių pasiūlymų ir ieško tik tokio darbo, kuris atitiktų jų kvalifikaciją. Todėl gali būti, kad viešuosius darbus dirbs tik žemos kvalifikacijos specialistai. 

Finansai

Lietuvos darbo biržos parengtam projektui įgyvendinti bus panaudota beveik 18,5 mln. litų – iš jų 15,7 mln. litų Europos socialinio fondo ir 2,8 mln. litų Užimtumo fondo lėšų. Be to, prie šios užimtumo skatinimo programos prisidės ir savivaldybės. Jos skirs daugiau nei 18 mln. litų.

Tai yra pirmasis laikino užimtumo skatinimo programos įgyvendinimo etapas, kuris prasidės jau šį mėnesį.

Patikslinus ir išplėtus viešųjų darbų organizavimo sąlygas, galimybes darbdaviams įsitraukti į šį procesą ir įsigaliojus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuotoms Užimtumo rėmimo įstatymo pataisoms, vėliausiai liepą turėtų prasidėti antrasis projekto etapas. Jam įgyvendinti taip pat bus skirta didelė pinigų suma iš Europos socialinio ir Užimtumo fondų. 
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min