Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nedarbas Lietuvoje gali didėti iki 2011 metų

Nedarbas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Nedarbas
Šaltinis: 15min
0
A A

Nedarbo lygio augimas sustos, tačiau išliks aukštas – Darbo biržos duomenimis, nedarbo lygis tam tikrą laiką toliau auga net ir prasidėjus ekonomikos atsigavimui.

Nors ūkio atsigavimo laukiama jau antroje 2010 metų pusėje, nedarbas Lietuvoje gali didėti iki 2011 metų. Todėl prognozuojama, jog nedarbo lygis Lietuvoje tebeaugs ir 2010 m., nors ekonomikos plėtra jau bus teigiama. Tiesa, augimas nebebus toks ženklus kaip 2009 m. 2010 m. vidutinis registruotas nedarbas sudarys 12-13 proc.

Labiausiai per ateinančius metus nedarbas išaugs Mažeikių, Šalčininkų ir Telšių rajonuose – prognozuojama, kad šiuose miestuose vidutinis metinis nedarbas viršis 15 proc. Žemiausias nedarbas bus Kėdainiuose, Trakuose ir Pakruojyje (iki 8 proc.). Didžiuosiuose miestuose nedarbas ženkliai nebeaugs. Vidutinis metinis nedarbo lygio augimas didžiuosiuose miestuose bus apie 2-3 proc. Tik Kaune nedarbo lygis nesikeis t.y. išliks kaip ir 2009 m.

Prognozuojama, kad vyrų nedarbo lygis bus nežymiai aukštesnis negu moterų.

Steigiamų darbo vietų skaičius 2010 m. jau turėtų didėti. Naujų darbo vietų Lietuvoje 2009 m. buvo registruojama mažiau, o ieškančių darbo gausėjo. Daugiausia naujų darbo vietų bus įsteigta privačiame sektoriuje mažose įmonėse. Darbdavių apklausos parodė, jog 2010 m. darbo pasiūlymų labiausiai mažės statybų sektoriaus įmonėse. Ženklus darbo vietų mažėjimas numatomas valstybinėse paslaugų įmonėse: 2010 m. įgyvendinamos reformos ir pertvarkymai skaudžiai palies nemažą dalį valstybiniame sektoriuje dirbančiųjų.

Daugiau informacijos marketnews.lt

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min