Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nedarbas šalyje sausį buvo 13,3 proc.

Vilniaus darbo birža
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Vilniaus darbo birža
Šaltinis: 15min
0
A A

Darbo biržos duomenimis, nedarbas šalyje dar ūgtelėjo ir palietė 13,3 proc. visų darbingų šalies gyventojų, tačiau darbo rinkoje vyko ir pozityvių pokyčių.

Pirmiausia pažymėtina, kad darbo biržų specialistams aktyviai bendradarbiaujant su darbdaviais, per pirmąjį šių metų mėnesį pavyko rasti nuolatinį darbą ketvirtadaliui daugiau žmonių nei gruodį. Pagal neterminuotąsias sutartis buvo įdarbinti 7 542 darbo ieškantys asmenys, o iš viso per sausį padėta įsidarbinti beveik 10 tūkst. žmonių.

Per pirmąjį šių metų mėnesį darbdaviai užregistravo 11 proc. daugiau laisvų darbo vietų nei gruodį 8,3 tūkst., iš jų 6,1 tūkst. – neterminuotam darbui. Daugiausia darbo pasiūlymų buvo  pardavėjams, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojams, siuvėjams, pardavimo vadybininkams, virėjams, lengvųjų automobilių ir taksi vairuotojams, statybininkams dailidėms ir staliams, administracijos sekretoriams. Beveik ketvirtadalis visų darbo pasiūlymų buvo nekvalifikuotiems darbuotojams.

Vasario 1 dieną Lietuvos darbo biržos duomenų bazėje buvo beveik 287,5 tūkst. bedarbių: 120,8 tūkst. moterų ir 166,7 tūkst. vyrų. Iš visų registruotųjų 41,6 tūkst. – žmonės iki 25 metų. Tai 8,7 proc. visų šalies 16–24 metų gyventojų. Sausio mėnesį darbo ieškojo jauni virėjai, padavėjai, automobilių remonto ir priežiūros, apdailininko profesijas įgiję jaunuoliai, verslo organizatoriai. Bedarbių gretas papildė baigę vadybą, verslo administravimo, inžinerijos, teisės, socialinio darbo, statybos, edukologijos studijų programas. Net 53 proc. jaunimo neturi įgūdžių ir jokio profesinio pasirengimo.

Sausio mėnesį į teritorines darbo biržas, ieškodami darbo, kreipėsi 32,6 tūkst. darbo ieškančių asmenų.

Sausio 29 – vasario 4 dienomis užregistruota 7,3 tūkst. bedarbių. Jaunimas tarp bedarbiais tapusių asmenų sudarė 19,5 proc. Iš viso per savaitę įregistruota 1,4 tūkst. asmenų, jaunesnių negu 25 metai, ir tai yra 6,2 proc. daugiau negu ankstesnę savaitę. Iš per savaitę registruotų bedarbių 2 254 asmenys (arba 31 proc.) atleisti iš darbo per pastaruosius šešis mėnesius.

Darbdaviai per savaitę įregistravo 1,4 tūkst. laisvų darbo vietų.

Per savaitę padėta įsidarbinti 2,6 tūkst. asmenų. Į aktyvios darbo rinkos politikos priemones nusiųsta 1 013 bedarbių.

Daugiau informacijos marketnews.lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min