Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neįgalieji bijo likti be savo dienos centro

Prie savivaldybės susirinkę protestuotojai reikalavo neatimti Partizanų gatvėje esančiose patalpose įkurto dienos centro.
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Prie savivaldybės susirinkę protestuotojai reikalavo neatimti Partizanų gatvėje esančiose patalpose įkurto dienos centro.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

„Užimate mūsų vietą? Pasiimkite mūsų negalią!“, „Ar nenumarinsi vilties, mere?“ – tokiais užrašais išmargintus plakatus savo rankose laikančius protestuotojus ketvirtadienį buvo galima išvysti prie miesto savivaldybės pastato.

Šeimas, kuriose auga fizinę ir protinę negalią turintys vaikai, vienijančios bendrijos „Viltis“ nariai, sunerimę, jog gali prarasti savo dienos centrą, surengė protesto akciją.

„Norime atkreipti visuomenės dėmesį į savivaldybės užmojus iš mūsų atimti dalį pastato Partizanų gatvėje“, – teigė 76 šeimas vienijančios bendrijos „Viltis“ pirmininkė Joana Šimanauskienė.

Protestuotojus sunerimti privertė praėjusių metų pabaigoje savivaldybės Socialinių reikalų skyriaus specialistų parengtas tarybos sprendimo projektas, patekęs į gruodžio 18 dieną vykusio tarybos posėdžio darbotvarkę. Politikams pateiktame dokumente buvo numatyta pakeisti nuo 1997 metų galiojusią patalpų Partizanų gatvėje panaudos sutartį. Tiesa, tąkart politikai bendru sutarimu šį klausimą iš tarybos posėdžio darbotvarkės išbraukė.

Vakar miesto meras prie savivaldybės susirinkusius protestuotojus ramino, jog patalpų iš bendrijos „Viltis“ niekas atimti neketina. „Tačiau tos patalpos turėtų būti išnaudojamos racionaliau. Ta bendrija galėtų kurti socialinių paslaugų centrą kartu su kitomis socialinėmis nevyriausybinėmis organizacijomis, – kalbėjo Andrius Kupčinskas. – Tačiau „Viltis“ nori išskirtinių sąlygų. Aiškina, kad vykdo veiklą ir kad užtikrina normalią patalpų eksploataciją, tačiau duomenys rodo, kad yra visai priešingai. Todėl iš savivaldybės pusės yra noras, kad tos patalpos būtų racionaliai tvarkomos ir naudojamos“.

Kauno vadovas susirikusiuosius patikino, jog gruodžio mėnesį iš tarybos posėdžio darbotvarkės išbrauktas klausimas ateityje pakartotinai nebus svarstomas. Tačiau meras tuo pačiu pridūrė, jog su minėtomis patalpomis ir racionaliu jų išnaudojimu susijusios problemos vienokiu ar kitokiu būdu vis tiek turės būti sprendžiamos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min