Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neigia versijas dėl Vaižganto mokyklos

Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Spaudoje pasirodžius teiginiams, esą Vaižganto vidurinės mokyklos mokytojai įtaria, kad kažkas susidomėjęs mokyklos pastatais ir sklypu, rekonstruotame pastate ketina įkurti nakvynės namus, Kauno miesto savivaldybės administracija tokias kalbas kategoriškai neigia.

„Tokie teiginiai, pasirodę spaudoje, neatitinka tikrovės. Savivaldybėje nėra nė kalbų apie Vaižganto vidurinės mokyklos reorganizaciją ar rekonstrukciją. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo įstatymu, savivaldybės taryba bendrojo lavinimo mokyklų savarankiškai steigti, likviduoti ar reorganizuoti negali. Tai galima atlikti tik vadovaujantis Vyriausybės nustatytais kriterijais, todėl visuomenė gali būti rami, kad Vaižganto vidurinė mokykla tikrai išliks ir vykdys savo veiklą“, – poziciją šiuo klausimu išsakė administracijos direktorius Vygantas Gudėnas.

Visuomenė gali būti rami, kad Vaižganto vidurinė mokykla tikrai išliks ir vykdys savo veiklą, –sakė Vygantas Gudėnas.Šančių rajone įsikūrusių mokyklų likimu Kauno miesto savivaldybės vadovai, Švietimo skyriaus vedėjas domėjosi ne vieną kartą. Ne kartą buvo išklausyta ir atsižvelgta į bendruomenių, mokyklų vadovybės, tėvų ir moksleivių nuomonę.

Vykdant švietimo reformą visoje Lietuvoje, taip pat ir Kaune stengiamasi optimizuoti mokyklų tinklą. Pagal Kauno miesto savivaldybės sprendimus ir Vyriausybės nutarimą, vidurinėje mokykloje ar gimnazijoje mokinių vienuoliktose klasėse turi būti ne mažiau kaip 50. Šiemet ši pertvarka turėtų paliesti Eigulių, Kazio Griniaus, Martyno Mažvydo, Radvilėnų, Vaižganto ir Vydūno vidurines mokyklas. Jose numatyta nekomplektuoti vienuoliktų klasių dėl normatyvo neatitinkančio moksleivių skaičiaus.

Tačiau atsižvelgiant į bendruomenės nuomonę ir ieškant optimaliausio sprendimo, balandžio 21 dieną posėdžiavęs savivaldybės tarybos švietimo, sporto ir ekologijos komitetas svarstė Vaižganto ir Kazio Griniaus vidurinių mokyklų bendruomenių prašymus leisti formuoti vienuoliktas klases. Atsižvelgiant į bendruomenių prašymus buvo nutarta rekomenduoti Švietimo ir ugdymo skyriui siūlyti Kauno Vaižganto ir Kazio Griniaus vidurinių mokyklų vadovams, pasibaigus šiems mokslo metams, iki liepos 1 d. priimti mokinių, norinčių mokytis Kauno Vaižganto ir Kazio Griniaus vidurinėse mokyklų vienuoliktose klasėse, dokumentus.

Surinkus ne mažiau kaip po 50 mokinių prašymų, komitetas pritars vienuoliktų klasių formavimui 2009/2010 mokslo metais šiose mokyklose ir inicijuos Kauno miesto savivaldybės tarybos 2009 m. vasario 26 d. sprendimo Nr. T-116 „Dėl priešmokyklinio ugdymo grupių ir klasių komplektų skaičiaus Savivaldybės biudžetinėse bendrojo lavinimo mokyklose 21009–2010 mokslo metais nustatymo“ pakeitimą. Jeigu atitinkamo skaičiaus prašymų nebus, tuomet moksleiviai galės tęsti mokslus bet kurioje gimnazijoje, nes visose yra pakankamai vietų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min