Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neįteisintose maudyklose – pavojus sveikatai

Ne visose upėse patariama maudytis. Jau nustatyta tarša Minijoje ties Priekule.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Ne visose upėse patariama maudytis. Jau nustatyta tarša Minijoje ties Priekule.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vasarotojai maudydamiesi Minijos upėje stipriai rizikuoja: vanduo vietomis šioje upėje yra užterštas. Specialistai pataria apskritai vengti maudynių vietose, kur jos nėra įteisintos.

Klaipėdos rajono savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus pateikti vandens tyrimai liudija – maudytis Minijoje ties Priekule nepatariama. Vandenyje nustatytas padidintas žarninių enterakokų kiekis. Šioje vietoje nerekomenduota maudytis ir praėjusią vasarą: nustatyta, kad vandenį teršia nuotekos su fekalijomis ir atliekomis. 

Anot vyriausiosios specialistės Olgos Piazenko, prie Minijos nėra įteisintų maudyklų su būtina infrastruktūra: tualetais, suoleliais, persirengimo kabinomis. Rajono strateginiame plane tai numatyta, tačiau nežinia, kuomet pavyks įgyvendinti projektą. Maudyklos – neįteisintos, tačiau žmonių pilnos pakrantės. 

„Nors čia ir neįteisintos maudyklos, vandens tyrimus vis tiek atliekame. Vieni žmonės į pranešimus reaguoja, kiti – nepaiso ir vis tiek maudosi“, – teigė specialistė. Duomenys apie vandens kokybę periodiškai pateikiami visuomenei. Klaipėdiečiai, išsimaudę Danės upėje, negali žinoti, ar nesusirgs ir ar negaus baudos už maudynes neleistinoje vietoje. Nuo šios vasaros vandens kokybė Danėje nebetiriama. 

„Dabar mėginiai imami tik jūroje Smiltynėje, Melnragėje. Pernai tyrėme vandenį Danėje Mažajame kaimelyje tam, kad sužinotume, koks vanduo įteka į miestą“, – teigė Sveikatos apsaugos skyriaus inspektorė Nina Gendvilienė.

Jau nuo liepos pirmųjų dienų, įsivyravus karščiams, Danėje padidėja mikrobiologinė tarša.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Minija Vanduo
Parašykite atsiliepimą apie 15min