Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 12d. 01:04

Nekasdienės pratybos – gelbėtojai iš sugriuvusio pastato traukė sunkiai sužeistus nukentėjusiuosius

Ugniagesių pratybos
Ugniagesių pratybos

Ketvirtadienio vakarą ugniagesiai gelbėtojai liejo prakaitą sostinės Drujos gatvėje griaunamoje gamykloje. Čia įvyko nelaimė, kurios metu sugriuvo dalis pastato. Gelbėtojų komandų užduotis - tarp griuvėsių sudėtingomis sąlygomis surasti nukentėjusiuosius ir juos perduoti medikams.

Pagal pratybų legendą, gamybiniame pastate vykdant nelegalius pastato pertvarų demontavimo darbus buvo pažeista viena pagrindinių namą laikančiųjų konstrukcijų. Netrukus po šio incidento sugriuvo dalis pastato. Kas sugebėjo – paliko griuvėsius, tačiau buvo spėjama, kad iš dalies sugriuvusiame pastate ir griuvėsiuose galėjo likti žmonių. Gelbėtojų užduotis buvo surasti visus nukentėjusiuosius ir juos perduoti medikams. Tiesa, tai – ne tikrovė, o ugniagesių pratybos.

Pratybų metu buvo naudojama įvairi technika. Vienas iš naudotų įrenginių buvo specialus zondas su vaizdo kamera. Gelbėtojai išgirdę už sienos aidinčias sužeistojo aimanas, bet negalėdami jo pasiekti naudoja šį prietaisą. Sienoje išgręžiama skylė, per ją įkišama lanksti žarna, kurios gale yra vaizdo kamera. Gelbėtojai jos fiksuojamą vaizdą stebi per monitorių. Jie apžiūri patalpas ir jeigu pamato nukentėjusiuosius – sienoje specialia technika išpjauna didesnę angą, per kurią yra gelbėjami sužeistieji.

Kol dalis gelbėtojų ieškojo sužeistųjų ir pjaustė betonines sienas, kiti kartojo gelbėjimo su virvėmis technikos elementus. Gelbėtojams aukštalipiams šios pratybose buvo skirtos net kelios užduotys.

Pirmiausia aukštuminių gelbėtojų komanda privalėjo nuo pastato stogo pasitelkusi virves nukelti sužeistąjį, nes buvo buvo sugriautos laiptinės konstrukcijos. Užtrukę maždaug apie valandą ugniagesiai įrengė virvių sistemą, su kuria į apačią buvo nuleista mergina pagal pratybų scenarijų patyrusi kojos lūžį.

Kitas darbas aukštalipiams teko kiek sudėtingesnis. Gelbėtojams teko sugalvoti kaip iš lifto šachtos dugno ištraukti sužeistąjį. Jam buvo imituotas sužeidimas, kai į pilvą yra įsmigusi armatūros dalis. Pirmieji ugniagesiai virvėmis nusileido žemyn, suteikė nukentėjusiam pirmąją pagalbą, paguldė į neštuvus, o po kurio laiko kolegos virvių pagalba ištraukė jį į ir perdavė medikams.

Šias pratybas organizavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdyba. Pratybų metu Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai tobulino įgūdžius gelbėjant žmones, sugriuvusiame pastate, organizuojant gelbėjimo darbų koordinavimo štabo veiklą, ryšio palaikymą ir sąveika su civilinės saugos sistemos pajėgomis. Jose dalyvavo ugniagesiai gelbėtojai, ugniagesiai savanoriai, Vilniaus VPK policijos pareigūnai, sostinės greitosios medicininės pagalbos medikai bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min