Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nekokybiški vištų kiaušiniai – į šalies turgavietes (nuotraukos)

Nekokybiški vištų kiaušiniai – į šalies turgavietes.
FNTT nuotr. / Nekokybiški vištų kiaušiniai – į šalies turgavietes.
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apskrities skyriuje atliekamas ikiteisminis tyrimas, kuriame individualiosios įmonės savininkas R.L. įtariamas neteisėtai vertęsis didmenine ir mažmenine prekyba vištų kiaušiniais ir apgaulingai tvarkęs įmonės buhalterinę apskaitą. Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po to, kai Kaune, Kalantos g. esančiuose sandėliuose, FNTT Kauno apskrities skyriaus pareigūnai atliko patikrinimą įmonės patalpose.

Patikrinimo metu nustatyta, kad R.L. įmonė prekiauja kiaušiniais, įsigytais iš Lietuvos ir Lenkijos ūkio subjektų. Įmonės savininkas R.L. yra ir įmonės vyriausiasis buhalteris, ir kasininkas. Patikrinimo metu iš pateiktų pirminių apskaitos dokumentų nustatyta, kad įmonės kasos knyga nevesta, todėl negalima išaiškinti įmonės buhalterinio bei grynųjų pinigų likučių. Be to, apskaitos registrai tvarkomi pažeidžiant Buhalterinės apskaitos įstatymo, Kasos darbo organizavimo ir kasos operacijų atlikimo taisyklių reikalavimus, teigiama išplatintame pranešime spaudai. 

Patikrinimo metu sandėlyje buvo rasta 81 tūkstantis kiaušinių. Kartu patikrinime dalyvavę Kauno miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojai pateikė išvadas, kad patalpos, kuriose laikomi bei perpakuojami kiaušiniai, neatitinka higienos normų reikalavimų: nešvarios, sienų plytelės iškritusios, nepakankamas apšvietimas, laikomi pašaliniai daiktai, suverstos buitinės atliekos, pažeista kiaušinių ženklinimo tvarka – todėl draudžiama juos realizuoti.

Įmonės savininkas R.L. FNTT Kauno apskrities skyriaus pareigūnams pateikė kiaušinių įsigijimo bei pardavimo dokumentus, tačiau neturėjo Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo. Iš pateiktų dokumentų atskleista, kad R.L. įmonė š. m. sausio 14, sausio 29 ir vos prieš kelias dienas, vasario 3 dieną, iš Lenkijos Respublikos ūkio subjektų įsigijo 117 tūkstančių kiaušinių. Per šį laikotarpį R.L. įvairioms Lietuvos įmonėms pardavė 18 720 vištų kiaušinių, tačiau negalima nustatyti 17 280 kiaušinių pardavimo faktų. Savininkas R.L. nurodė, kad dalį šių kiaušinių pardavė fiziniams asmenims, prekiaujantiems turguose bei prekyvietėje „Urmas“.

Parduodamas kiaušinius jis neišrašydavo tai patvirtinančių dokumentų, o gautų pinigų neįnešė į įmonės kasą.

FNTT Kauno apskrities skyriaus pareigūnai tikslina neteisėtai įvežtų kiaušinių kiekius bei gautas pajamas. Pirminiais tyrimo duomenimis, vištų kiaušiniai galėjo būti realizuoti per įmones, kurios didmena prekiauja šviežia mėsa ir mėsos gaminiais, maisto gamybos ir perdirbimo bendroves ir verslo liudijimus turinčius asmenis, prekiaujančius turgavietėse.

Be to, R. L. įmonėje rasti Lenkijos firmų „Oldar“, „Drobiu w dabrcvie“ spaudai. Tiriama, ar šios įmonės įsteigtos neteisėtai veiklai vykdyti ir ar buvo naudojamos sukčiaujant pridėtinės vertės mokesčiu Europos Sąjungos valstybėse.

FNTT Kauno apskrities skyrius tęsia ikiteisminį tyrimą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min