Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 16d. 17:21

Nekuklus Kauno motociklininkų prašymas: dalį Karaliaus Mindaugo prospekto skirkite mums

Pareigūnai bandys pažaboti adrenalino mėgėjus.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno „britvininkai“ renkasi Karaliaus Mindaugo prospekte

Kasmet atšilus orams į Kauno gatves išrieda šimtai motociklininkų. „Britvininkai“ kelia didelį triukšmą, į neviltį vakarais varantį miesto gyventojus, o pagrindinėse gatvėse atliekami pavojingi jų triukai, viršijamas greitis kelia pavojų kitų eismo dalyvių saugumui.

Visi Kelių policijos valdybos priversti motociklininkus Kelių eismo taisyklių iki šiol buvo nesėkmingi. Tačiau galingų dviračių transporto priemonių vairuotojai tikina norintys išspręsti šią problemą ir surasti vietą, kurioje galėtų nekeldami pavojaus aplinkiniams „draskytis“ kiek širdis geidžia. Teigiama, kad prieš keturis metus jų atstovai miesto valdžiai siūlė sėsti prie bendro stalo ir ieškoti sprendimų, tačiau tuomet ši iniciatyva nebuvo išgirsta ir viskas nutilo.

Praėjusį penktadienį, policijos iniciatyva, įvyko pareigūnų, miesto vadovo Andriaus Kupčinsko ir  motociklininkų susitikimas. Jo metu apsikeista nuomonėmis ir pasiūlymais. Adrenalino mėgėjai sakė, kad per daug metų yra prigijusi tradicija vakarais rinktis Karaliaus Mindaugo prospekte, prie „Lukoil“ degalinės. Todėl jie siūlo vieną vakarą per savaitę kelioms valandos uždaryta prospekto atkarpą ir ją skirti tik motociklų gerbėjams. O eismą būtų galima nukreipti Kaunakiemio gatve.

Šį pasiūlymą policijos atstovai vertina atsargiai. Jų manymu, reikėtų paieškoti atokesnių vietų.

Adrenalinui – „Nemuno žiedo“ trasa

Į gatves išvažiuojantys motociklininkai renkasi plačias ir kokybiškos dangos gatves, todėl kaip galima jų susibūrimams skirta vieta buvo pasiūlyta „Žalgirio“ arenos pirmojo aukšto aikštelė. Taip pat susitikimo metu minėta aikštelė prie IX forto, „Nemuno žiedo“ trasa, kuri yra pritaikyta dideliems greičiams, saugi, o motociklų keliamas triukšmas neerzina aplinkinių.

„Kaip perspektyvinė vieta galėtų būti Brastos gatvė. Šiuo metu jos danga prasta, bet žvelgiant į ateitį, galima galvoti, kaip ją sutvarkyti“, – dar vieną pasiūlymą pateikė A.Kupčinskas. Vilijampolėje  esanti gatvė, Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos specialistės Gražinos Lekavičienės teigimu, būtų priimtina ir policijai. Tiesa, pirmiau reikėtų sutvarkyti jos dangą.

Ankstesniais metais ieškant sprendimo buvo siūloma važinėti S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome, tačiau paaiškėjo, kad ten esantis grindinys netinka didelį greitį išvystantiems motociklams.

Penktadienį jokio bendro sutarimo nebuvo pasiekta, todėl paprašyta motociklininkų per naują parengti pasiūlymus ir juos pateikti antradienį vyksiančiame Saugaus eismo komisijos posėdyje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min