Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 14d. 12:44

Nelaimė Jonavos rajone: potvynio banga atsirito iki gyventojų sodybos, padaryta žala – didelė

Jonavos rajone dėl užkimštos pralaidos išsiveržęs vanduo sugadino kelią ir apsėmė sodybą
Algirdo Paplonskio nuotr. / Jonavos rajone dėl užkimštos pralaidos išsiveržęs vanduo sugadino kelią ir apsėmė sodybą

„Didžiulė potvynio banga nuo kalno pasileido žemyn, apsėmė kelią, žmonių sodybą, maždaug 5 kubinius metrus lentų vandens jėga nunešė tolyn į laukus“, – sakė Jonavos rajono medžiotojas Saulius Jakimavičius, kartu su kolegomis šeštadienį matęs nelaimę Stašėnų kaime.

Kaip 15min informavo Šveicarijos seniūnijos, kuriai ir priklauso Stašėnų kaimas, seniūnas Algirdas Paplonskis, išsiveržęs vanduo sugadino kelio atkarpą ir stipriai apsėmė sodybą.

Nelaimė įvyko dėl tyčinio žmonių elgesio: kažkas iš lentų sukalė skydą ir juo užkimšo pralaidą po miško keliu, norėdamas sukelti melioracijos grioviu tekančio vandens lygį.

„Sukaupto vandens neatlaikė užtvanka – vanduo su didele jėga „prarovė“ užtvanką ir nunešė viską pakeliui“, – sakė A.Paplonskis.

Tuo, kad pralaida užkimšta tyčia, nei seniūnija, nei vietoje buvę medžiotojai neabejoja. Tiesa, iš pradžių buvo manoma, kad vanduo sodybą ėmė semti dėl bebrų padarytos užtvankos, todėl žmonės visų pirma kreipėsi į medžiotojus, kurie šiose vietose medžioja bebrus.

„Tas skydas buvo pagamintas tikrai profesionaliai, ir matosi, kad užtvenkta tyčia.. Maždaug prieš penkis metus žmonės taip pat skundėsi, kad kyla vanduo. Tada pastebėjome, kad netoli nuo gatvės yra pirtelė. Ten buvo padaryta patvanka, kad išėjus iš pirties būtų kur išsimaudyti. Tada ją išardėme.

Kas užtvenkė šį kartą – nežinau, toje vietoje yra ir naujakurių. Tačiau akivaizdu, kad kažkam reikėjo vandens“, – sakė A.Paplonskis.

Algirdo Paplonskio nuotr. /Jonavos rajone dėl užkimštos pralaidos išsiveržęs vanduo sugadino kelią ir apsėmė sodybą
Algirdo Paplonskio nuotr. /Jonavos rajone dėl užkimštos pralaidos išsiveržęs vanduo sugadino kelią ir apsėmė sodybą

Išsiveržęs vanduo pasiekė ir gyventojų sodybą, apsėmė rūsį, kuriame buvo bulvės ir grūdai, tvartus.

„Gyventojai išgirdo keistą garsą ir išėjo į lauką pažiūrėti, kas vyksta. Kai pamatė, spėjo išvaryti gyvulius, paleido šunis.

Banga buvo didžiulė. Pavyzdžiui, apie dešimt metrų į šalį vanduo nunešė sunkų metalinį cirkuliacijos siurblį, krūvą lentų. Žmonės baiminosi, kad paplaus namą“, – kalbėjo A.Paplonskis.

Dėl šios nelaimės seniūnija kreipsis į policiją, taip pat į rajone veikiančią ekstremalių situacijų valdymo komisiją bei prašys, kad gyventojams būtų atlyginta bent dalis nuostolių.

Kol kas nežinia, kiek kainuos vandens suniokoto kelio sutvarkymas, tačiau, anot A.Paplonskio, padarytas didelis materialinis nuostolis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min