Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 13d. 12:41

Nelegalai Lietuvoje už 570 000 eurų gyvens kaip karaliai: nuo naujų čiužinių iki dantų šepetėlių

Rytas
„Shuterstock“ nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: patogiai išsimiegoti yra gyvybiškai svarbu, ypač po ilgų klajonių laimės beieškant.

Už Europos grąžinimo fondo (EGF) lėšas gerinamos sulaikytų ir VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje apgyvendintų užsieniečių buitis ir sąlygos.

VSAT įgyvendina investicinį projektą dėl Grąžinamų ir išsiunčiamų asmenų, priimtų į Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Užsieniečių registracijos centrą, apgyvendinimo sąlygų gerinimo.

Šio projekto įgyvendinimui iš Europos grąžinimo fondo 2013-ųjų metinės programos skirta 570 328,64 Eur. 

Projektas įgyvendinamas URC (Vilniaus g. 100, Pabradė, Švenčionių r.).

Įgyvendinant 2008 m. gruodžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2008/115/EB „Dėl bendrų nelegaliai esančių trečiųjų šalių piliečių grąžinimo standartų ir tvarkos valstybėse narėse“ nuostatas, susijusias su trečiųjų šalių piliečių sulaikymo sąlygomis:

– nupirkta įvairių baldų (lovų, spintelių, kėdžių ir kt.), čiužinių lovoms, antklodžių, pagalvių, patalynės komplektų, rankšluosčių, vadinamasis laiptų kopėjas neįgaliems, langų roletų, buitinės technikos ir apyvokos reikmenų (šaldytuvų, skalbimo mašinų, džiovinimo mašinų, elektrinių virdulių, lėkščių, puodelių, šaukštų ir kt.), įvairių higienos ir sanitarijos prekių (muilo, šampūno plaukams, dantų pastos, dušo šlepečių, skustuvų, skalbimo miltelių, šluotų, šiukšliadėžių, kilimėlių prie durų ir kt.);

– sulaikytų asmenų URC bendrabučio trečio aukšto patalpose įrengti inžineriniai tinklai (vandentiekio ir nuotekų šalinimo, elektros, šildymo, vėdinimo, apsauginės ir gaisrinės signalizacijos, elektroninių ryšių), atliktas jų prijungimas prie įvadinių tinklų. Taip pat atlikti URC bendrabučio trečio aukšto patalpų (lubų, sienų, grindų, vidinių durų) remonto darbai;

– pakeisti du įvadiniai elektros skydai su prijungimo kabeliais;

– sulaikytų asmenų bendrabučio antro aukšto patalpose įrenginėjami inžineriniai tinklai (vandentiekio ir nuotekų šalinimo, elektros, šildymo, vėdinimo, apsauginės ir gaisrinės signalizacijos, elektroninių ryšių) bei bus atliktas jų prijungimas prie įvadinių tinklų, taip pat bus mūrijamos ir ardomos pertvaros, atliekami patalpų (lubų, sienų, grindų, vidinių durų) remonto darbai.

Nupirktomis prekėmis ir atliekamais remonto darbais pagerinta VSAT URC bendrabutyje apgyvendintų užsieniečių buitis ir gyvenimo sąlygos. Jų apgyvendinimo sąlygos labiau atitinka Lietuvos higienos normas.

VSAT nuotr./Suremontuotos URC patalpos
VSAT nuotr./Suremontuotos URC patalpos

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:58
25:27
15:09

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min