Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 10d. 17:17

Nelegaliai pastatyta garsiąją Laurų gyvenvietę juosusi tvora – nugriauta

Laurų gyvenvietę juosusi tvora nugriauta.
Aplinkos ministerijos nuotr. / Laurų gyvenvietę juosusi tvora nugriauta.

Aplinkos ministerijos kovoje su nelegaliomis statybomis pasirodė pirmieji rezultatai. Praėjusią savaitę inicijuotų nelegaliai Kuršių Nerijoje stovėjusių vagonėlių nutempimo pavyzdys, atrodo, privertė susirūpinti kitus savavališkų statinių savininkus.

Kaip Aplinkos ministerijai pranešė Generalinė miškų urėdija, didelį rezonansą visuomenėje bei žiniasklaidos priemonėse kėlusi Nemenčinės miškų urėdijoje, Laurų gyvenvietėje neteisėtai pastatyta tvora ir sargų namelis per praėjusį savaitgalį buvo nugriauti. Spėjama, kad išardymo darbus atliko patys šeimininkai, teigiama Aplinkos ministerijos pranešime. 

„Galima tik pasidžiaugti, kad šeimininkai suprato klydę ir patys ištaisė savo klaidas, sakė aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas. – Šiuo pavyzdžiu turėtų pasekti ir kiti gyventojai ar įmonės, kurie neleistinoje vietoje pastatė tvoras ar kitus statinius, pastatus, kurių statybos buvo vykdomos be reikiamų dokumentų ar kitaip pažeidžiant galiojančias tvarkas ir reglamentus.“

Ministro teigimu, tvoros Laurų gyvenvietėje griovimo procedūrą galėjo paspartinti praėjusį penktadienį kovoje su nelegaliomis statybomis žengtas drąsus Aplinkos ministerijos žingsnis. Tikriausiai įvertinta ir ta aplinkybė, kad patiems nusigriauti tvorą ar išgabenti vagonėlį – daug pigiau, nei atlyginti valstybei jos turėtas išlaidas, vykdant šiuos veiksmus. Tikimės, kad šiuo pavyzdžiu paseks ir kiti pažeidėjai.

„Matyt šeimininkai nusprendė nelaukti, kol savavališkai pastatyta tvora bus nugriauta Aplinkos ministerijos nurodymu ir nelegalaus statinio likvidavimu pasirūpino patys“, sakė G.Kazlauskas.

Vasario 6 dieną, vykdant aplinkos ministro pavedimą, buvo nutempti du nelegaliai Kuršių Nerijoje stovėję vagonėliai, vienas kurių – verslininko Rolando Zujevo. Taip buvo padėtas taškas ne vienerius metus trukusioje savavališkai pastatytų vagonėlių istorijoje Kuršių Nerijoje.

„Neteisėtoms statyboms jokių nuolaidų nebus. Tokie statiniai bus nugriauti, o pažeidėjai nubausti įstatymų nustatyta tvarka“, pabrėžė ministras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:50
01:29
26:48

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min