Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nelegaliai užtvertos paežerės kirs per kišenę

Tauragnas – giliausias Lietuvos ežeras – puiki vieta vasaros savaitgaliui
Wikimedia.org nuotr. / Ežeras
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Nuo ketvirtadienio nelegaliai užtvėrusiems praėjimus prie ežerų už kiekvieną tvoros metrą ketinama skirti penkių šimtų litų baudą. Tačiau norint pailsėti ar išsimaudyti vis tiek reikės prašyti žemės savininko leidimo.

Įstatymai numato, kad turi būti paliktos apsauginės vandens telkinių juostos nuo penkių iki dvidešimt penkių metrų, kur galėtų praeiti žmonės.

Aplinkos ministerija nelegaliai užtvertų priėjimų prie ežerų skaičiuoja šimtais, bet pripažįsta, kad tikslių skaičių neturi. Todėl ir kova su tvėrėjais iki šiol nebuvo sėkminga. Dabar aplinkos ministerija įveda dar griežtesnes baudas – už nelegalios tvoros metrą teks pakloti po penkis šimtus litų. Jei tvora nebus nugriauta, baudą teks mokėti kiekvieną mėnesį.

Tačiau paežere žmonėms bus galima tik praeiti, o norint pailsėti, išsimaudyti, reikės prašyti žemės savininko leidimo. Pagal ministerijos Seimui teikiamą pataisą sklype turės būti lentelė su savininko pavarde ir telefonu. Poilsiautojams prie vandens ketinama įvesti prievolę susitvarkyti aplinką.

Lrt.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min