Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nelegalių statybų pinkles gali tekti painioti Europos teismams

Painiava dėl nelegalių statybų Kuršių nerijoje verda jau kelerius metus. Per šį laiką teismas panaikino kai kurių objektų statybos leidimus, detaliuosius planus, kitus dokumentus.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Painiava dėl nelegalių statybų Kuršių nerijoje verda jau kelerius metus. Per šį laiką teismas panaikino kai kurių objektų statybos leidimus, detaliuosius planus, kitus dokumentus.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Neringos savivaldybės meras viliasi, kad nugalės sveikas protas ir nelegaliais pripažintų statinių neteks griauti. Priešingu atveju savivaldybė ketina teisybės ieškoti Europos teismuose.

Vakar Klaipėdos apskrities viršininko administracijoje susirinkę valdininkai ieškojo būdų, kaip išbristi iš sudėtingos situacijos: privertus pastatus nugriauti, jų savininkai teiks ieškinius dėl žalos atlyginimo. Valdininkų nuomone, turi būti rastas kelias, kaip įteisinti su visais dokumentais pastatytus, ir vėliau, kaip paaiškėjo, Kuršių nerijos nacionalinio parko schemai netinkančius pastatus.

Skųs Europos teismams

Šiuo metu jau įsiteisėjo šeši teismo sprendimai, kuriais panaikinti kai kurių Juodkrantėje bei Nidoje esančių gyvenamųjų namų, poilsio objektų, kavinių detalieji planai, statybos leidimai ir projektavimo sąlygų sąvadai.„Jei lieps nugriauti – viskas atrodys blogai ir valstybė turės didelių nuostolių. Dabar kai kurie objektai stovi trejus metus nenaudojami, paimtos paskolos, tai didžiulė problema“, – sakė Neringos meras Vigantas Giedraitis. Jis teigė, kad savivaldybė neketina šios situacijos palikti likimo valiai.

„Reikia ieškoti galimybių susitvarkyti be griovimo. Ketiname kreiptis į Vyriausybę, kad būtų pakeistas 1994 metais patvirtintas generalinis planas. Padaryti nusižengimai nėra dideli – statiniai nesugadino bendro vaizdo, tik pagerino. Didžiausiu kaltininku liko savivaldybė, tačiau visi dokumentai mus pasiekė per derinančias institucijas. Nebuvo nė vieno nesuderinto plano“, – sakė meras. Jis patvirtino, kad savivaldybė svarstys galimybę kreiptis į Europos teismus ir taip ieškoti teisybės.

Išsiųs priminimus

Šiuo metu jau įsiteisėjo šeši teismo sprendimai, kuriais panaikinti kai kurių Juodkrantėje bei Nidoje esančių gyvenamųjų namų, poilsio objektų, kavinių detalieji planai, statybos leidimai ir projektavimo sąlygų sąvadai.

Pasak Klaipėdos apskrities viršininko Arūno Burkšo, jį neseniai pasiekė aplinkos ministro Gedimino Kazlausko raštas, kuriuo primenama, kad minėtų šešių pastatų savininkams turi būti išsiųsti įpareigojimai vykdyti teismo nutartis. Toks pat raštas lapkritį, vadovaujant kitam viršininkui, buvo atsiųstas iš Klaipėdos apygardos prokuratūros.

Pasak Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Teisės departamento direktoriaus Tado Škimelio, priminimai savininkams bus išsiųsti dar šią savaitę. „Susidaro tokia situacija, kada priimti teismų sprendimai dėl statybos leidimų ir detaliųjų planų panaikinimo, tačiau teismo sprendimo dėl statinio griovimo nėra. Statinys stovi, tačiau be statybos dokumentų. Mes, viršininko administracija, šiuo atveju vykdome ne teismo sprendimą, o statybos valstybinę priežiūrą”, – sakė T.Škimelis.

Anot jo, gavę priminimus, savininkai privalo atstatyti buvusią padėtį – statiniai, kurie buvo praplėsti, turi būti grąžinti į ankstesnę būklę. Gavę priminimus, anot teisininko, žmonės juos gali skųsti teismui.

Sudėtinga priimti sprendimą

Klaipėdos apskričiai vadovaujantis Arūnas Burkšas neslėpė – jam, kaip neringiškiui, išsiųsti raginimus vykdyti teismo sprendimus nebus lengva.

„Įpareigojimus išsiuntinėsime šią savaitę, bet sveikas protas turi būti. Visi šeši objektai, išskyrus druskos sandėlį Juodkrantėje, yra anksčiau egzistavę, galbūt savininkai metru ką nors pakėlė, išlygino stogo kampą, langus įdėjo, pataisė sukiužusią verandą. Jie sukūrė mielą vaizdą, bet tie dalykai pripažinti neteisėtais, reikia griauti“, – apgailestavo A.Burkšas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min