Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 9d. 16:30

Nelegalūs pastatai turi būti nugriauti (atnaujinta 17.25 val.)

Valdas Adamkus
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / V.Adamkus

Prezidentas Valdas Adamkus pakartojo manantis, kad nelegalius pastatus reikia griauti, ir tikisi, kad aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas laikosi tokios pačios pozicijos, praneša Lietuvos radijas.

„Nelegalu yra nelegalu. Aš esu kategoriškas (...), gamtoje tokių dalykų negali būti. Kur yra saugomos teritorijos, kur yra nustatytos ribos, jų turi laikytis ministras ar ne ministras, ir tai būtų didelis nusivylimas, jeigu ministras pakeistų savo nuomonę. Kadangi aš su juo prieš paskiriant kalbėjau, jisai yra pasisakęs, kad jisai prisilaikys visų reikalingų gamtos apsaugai įstatymų“, – žurnalistams penktadienį sakė šalies vadovas.

Paklaustas, kaip vertina Tautos prisikėlimo partijos deleguoto G.Kazlausko anksčiau žiniasklaidoje išdėstytus teiginius, jog neteisėti statiniai gali būti negriaunami, V.Adamkus pasisiūlė pats nugriauti jau stovintį nelegalų namą.

Tai aš jau siūliausi vieną kartą su buldozeriu pats jį nugriauti. Teigė V.Adamkus.

„Tai aš jau siūliausi vieną kartą su buldozeriu pats jį nugriauti“, – teigė V.Adamkus.

Socialdemokratai dėl žiniasklaidoje pasirodžiusių G.Kazlausko teiginių paprašė premjero Andriaus Kubiliaus įvertinti jo tinkamumą eiti aplinkos ministro pareigas. G.Kazlauską už minėtus teiginius sukritikavo ir parlamentarė konservatorė Aurelija Stancikienė.

Kazlauskas: nelegalioms statyboms kompromisų nėra

Tuo metu pats G.Kazlauskas aiškina, kad žiniasklaidoje pasirodę teiginiai, jog Aplinkos ministerijos pozicija nelegalių statybų atžvilgiu bus nuolaidi ir kompromisinė, yra neteisinga.

„Tai neteisinga ir visuomenę klaidinanti informacija, – sakė aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas. – Nelegalioms statyboms nėra jokių kompromisų. Pažeidėjai bus baudžiami įstatymų nustatyta tvarka. Bėda ta, kad egzistuojanti teisinė sistema neužtikrina efektyvios nelegalių statybų padarinių šalinimo sistemos.“

Kaip sakė Gediminas Kazlauskas, Aplinkos ministerija kartu su Valstybine teritorijų planavimo ir statybos inspekcija rengia priemonių planą, kuriame bus numatyti reikalingi įstatymų pakeitimai, prioritetinės priemonės, palengvinančios kovą su nelegaliomis statybomis, įskaitant baudžiamąją atsakomybę už piktybinį teismų sprendimų nevykdymą bei pareigūnų atsakomybės klausimus, teigiama Aplinkos ministerijos išplatintame pranešime.

Nelegalioms statyboms nėra jokių kompromisų. Pažeidėjai bus baudžiami įstatymų nustatyta tvarka. Tikina G.Kazlauskas.

Didelių problemų kyla tais atvejais, kai statinys yra pastatytas turint statybos leidimą, nustatyta tvarka pripažintas tinkamu naudoti. Vėliau paaiškėja, kad leidimas statyti išduotas neteisėtų dokumentų pagrindu. Tokį statinį, ginant viešąjį interesą, reikia griauti, o statytojui turi būti atlyginta valstybės ir savivaldybės institucijų veiksmais padarytą žala. Ji gali būti milijoninė. Žala turėtų būti išieškoma iš atsakingų pareigūnų. Dėl pakankamai trumpo senaties termino, teismo dar nėra pasiekusi nė viena baudžiamoji byla dėl neteisėtų pareigūnų veiksmų. Tokiais atvejais žalą statinio savininkui tenka atlyginti valstybės ir savivaldybės institucijoms ir visos milijoninės sumos už statinio nugriovimą turi būti mokamos mokesčių mokėtojų sąskaita. Pagal esamą tvarką kovojant su nelegaliomis statybomis gali nukentėti kitas visuomenės interesas.

Asmuo, kurio statinys teismo sprendimu nugriaunamas, turi teisę reikalauti žalos atlyginimo, nes jis statinį statė teisėtai, t.y. pagal kompetetingų institucijų suderintus, patvirtintus teritorijų planavimo dokumentus bei išduotą statybos leidimą. Šiuo atveju valstybei ir savivaldybės institucijoms gali tekti atlyginti jų veiksmais padarytą žalą. Paprastai bylų maratonas užtrunka metų metus ir todėl pareigūnų, padariusių nusižengimus, patraukti atsakomybėn dažniausiai nebeįmanoma. Tai yra priežastis, dėl kurios Aplinkos ministerija siūlys įstatymų pataisas griežtinančias pareigūnų asmeninę atsakomybę, – sakė aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min