Dabar populiaru
Publikuota: 2016 kovo 31d. 08:17 , atnaujinta: 2016 kovo 31d. 09:13

Neliečiamybę galintis prarasti Rolandas Paksas: „Visai nesistengsiu“

Lietuvos prokurorai ketvirtadienį kreipėsi į Europos Parlamentą dėl jo nario, „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininko Rolando Pakso teisinės neliečiamybės panaikinimo.

„Kreipimasis jau pasirašytas“, – BNS sakė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Irmantas Mikelionis.

Pasak jo, teisėsauga nori pareikšti įtarimus R.Paksui dėl prekybos poveikiu.

Pats politikas sako nebandysiantis teisinės neliečiamybės išsaugoti.

„Nenustebino, kad kreipėsi. Aš per šešerius metus Europos Parlamente žinau tas tvarkas, kad, kai valstybė narė kreipiasi į Europos Parlamentą, tai beveik visada gauna tai, ko prašo. Esu matęs politikų, kurie labai aktyviai užsiima, vaikšto po frakcijas, komitetus, ieško palaikymo. Yra tokių, kurie atsistoja parlamento salėje ir garsiai pasako: „eikite jūs toli toli“, o yra tokių, kurie visiškai nekreipia dėmesio. Matyt, aš būsiu prie tų trečiųjų. Visai nesistengsiu“, – 15min sakė R.Paksas.

Jis tikino bendradarbiaujantis su teisėsauga ir jau buvęs pakartotinai apklaustas byloje dėl prekybos poveikiu, yra pakviestas ateiti ir į dar vieną apklausą ir neketina nuo jos išsisukinėti.

Tuo pačiu R.Paksas tikina, kad byla yra politinė ir lygina Lietuvą su Sovietų Sąjunga.

„Mūsų partijos narys disidentas Antanas Terleckas keturis kartus buvo įkalintas už tai, kad jis norėjo laisvos, nepriklausomos Lietuvos. Kartais dabartinėje Lietuvoje yra net prasčiau. Nekontroliuojamas policinės valstybės siautėjimas prisipirkus brangios ir efektyvios aparatūros, neturint įrodymų, prisidengiant įstatymais, kai gali absoliučiai be įrodymų kasdien žmogų tampyti. Tai yra kai kuriais atvejais prasčiau. Galiu drąsiai lyginti ir su buvusiais laikais ir su kaimyninėmis valstybėmis“, – dėstė politikas.

R.Paksas tikina, kad byla yra politinė ir lygina Lietuvą su Sovietų Sąjunga.

Net ir sulaukęs įtarimų R.Paksas neketina nusišalinti nuo partijos „Tvarka ir teisingumas" pirmininko pareigų.

„Gal čia reikia išeiti į pačią aukščiausią tribūną, nuo Gedimino kalno, kad visi matytų, ir muštis į krūtinę ir pasakyti: „gerbiami partiečiai, skirstomės, kad tik netrukdytume sistemai ir toliau būti korumpuotai, vogti ir išsiųsti žmones iš Lietuvos ir tarnauti Briuselio biurokratams ir neprisileisti kitų“, – ironizavo R.Paksas.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atlieka tyrimą, ar žiniasklaidos grupės „Lietuvos rytas“ vadovas Gedvydas Vainauskas sutarė su R.Paksu, jog šis už kyšį paveiks Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos darbuotojus, kad šie leistų naudoti naują „Norfos“ parduotuvę Prienuose. G.Vainauskui šiame tyrime jau pareikšti įtarimai prekyba poveikiu.

Tiek R.Paksas, tiek G.Vainauskas savo kaltę neigia.

Paprastai teisinės neliečiamybės naikinimo procedūra Europos Parlamente trunka apie metus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min