Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 21d. 12:16

Nemėgstamiausių politikų penketukas

Arūnas Valinskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / A.Valinskas pirmauja nepalankiai vertinamų visuomenės veikėjų sąraše.

Kaip manote, kurių politikų Lietuvos žmonės nemėgsta labiausiai? Dienraštyje „Lietuvos rytas“ skelbiama visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ kovo 5-8 dienomis surengta reprezentacinė apklausa rodo, kad labiausiai nemylimas – Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas.

Net 67,2 proc. apklausos dalyvių, paklausti: „Palankiai ar nepalankiai vertinate šiuos Lietuvos visuomenės veikėjus?“, nusprendė, kad Seimo vadovą A.Valinską vertina nepalankiai. Palankiai jį vertina tik 12,2 proc. apklaustųjų, 20,6 proc. sunku apsispręsti.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Gediminas Kirkilas
G.Kirkilas

Pagal šią apklausą, antroje vietoje tarp nepalankiausiai vertinamų politikų yra ekspremjeras Gediminas Kirkilas – jį nepalankiai vertina 58,3 proc. apklaustųjų. Palankiai – mažiau nei A.Valinską: 11,6 proc., o neapsisprendžiančių, kaip vertinti, yra 30,1 proc. 

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Artūras Zuokas
A. Zuokas

Trečioje vietoje – Liberalų ir centro sąjungos lyderis, buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas. Jį nepalankiai vertina 54,5 proc. apklaustųjų, palankiai – 14,6 proc., o nežinančiųjų, ar vertina palankiai, ar ne, yra 30,9 proc. 

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Andrius Kubilius
A.Kubilius

Ketvirta vieta pagal šią apklausą priklauso premjerui Andriui Kubiliui – jį nepalankiai vertina 50,4 proc. apklausos dalyvių, palankiai – 25 proc. Panašus procentas ir nežinančiųjų, kaip vertinti – 24, 6 proc. Toks premjero, kuris vadovauja Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams, vertinimas atrodo keistas, mat dar vienoje dienraščio „Lietuvos rytas“ publikuojamoje „Vilmorus“ apklausoje matyti, kad už A.Kubiliaus vadovaujamus konservatorius rinkimuose į Seimą, jeigu jie būtų surengti kitą sekmadienį, balsuotų 18,1 proc. apklaustųjų – daugiau nei už kitas partijas. Pasak politologo Vytauto Dumbliausko, kurio komentaras skelbiamas dienraštyje, „kylantys konservatorių reitingai stulbina – juk jų antikrizinė politika neveikia. Atrodo, kad jie sėkmingai susitapatino su visuotine favorite Dalia Grybauskaite“. 

15min.lt/Irmanto Gelūnos nuotr./Remigijus Vilkaitis
R.Vilkaitis

Penktoje  vietoje yra kultūros ministras Remigijus Vilkaitis – jį nepalankiai vertina 43,6 proc. apklaustųjų, palankiai – tik 10,6 proc., o nežinančiųjų kaip vertinti, yra 45,8 proc.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min