Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nemenčinės miškuose puikuosis rekordinio dydžio užrašas: „Žalgiris 600“

Nemenčinės miškuose – rekordinio dydžio užrašas: „Žalgiris 600“
Organizatorių nuotr. / Nemenčinės miškuose – rekordinio dydžio užrašas: „Žalgiris 600“
Šaltinis: 15min
0
A A

Paskutinį spalio penktadienį, per 200 lietuvių, rusų ir lenkų moksleivių, iš Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos bendrojo lavinimo mokyklų, Nemenčinės urėdijos miškuose iš skirtingų medelių suformuos rekordinio dydžio užrašą „Žalgiris 600“.

Planuojama, kad šis užrašas bus matomas net 2 kilometrų aukštyje, todėl juo galės grožėtis lėktuvų, besileidžiančių Vilniaus oro uoste, keleiviai.

„Medžiai, pasodinti šia proga, išliks ilgiau už mus ir taps istorinės atminties gija, vedančia į ateitį. Būtent todėl, simboliškai, šioje medelių sodinimo akcijoje kvietėme dalyvauti moksleivius. Mes, galbūt, dar spėsime pamatyti subrendusius Žalgirio mūšiui pasodintus medelius, o mūsų vaikai juos matys ir pasenusius. Ši akcija – tarsi žinutė ateičiai“, – pasakojo Petras Auštrevičius, Seimo Europos klubo, inicijavusio akciją „Žalgiris 600“, prezidentas.

Generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas pabrėžė, kad nereikia tikėtis, jog jau pirmiausiais metais užrašas bus ryškiai matomas. Medžiai dar turės prigyti ir subręsti, tačiau kiekvienais metais užrašas turėtų ryškėti, o visu gražumu jis atsiskleis maždaug po 10 metų. „Medynai ir ąžuolynai Žalgirio mūšiui šiemet buvo sodinami nuo metų pradžios, bet šiam medynui ieškojome itin išskirtinės ir specialios vietos – norėjosi, kad žmonės turėtų galimybę į jį pažvelgti iš dangaus“, – sakė B.Sakalauskas.

Užrašas „Žalgiris 600“ bus suformuotas 6 hektarų plote. Planuojama, kad vienos raidės aukštis sieks 60 metrų, o plotis – 40 metrų. Raidėms suformuoti bus panaudota 7000 medelių, o aplink juos bus pasodinta dar 16 tūkst. medžių. Pasak Nemenčinės miškų urėdo Eligijaus Ryškaus, paruošiamieji ploto, kuriame bus sodinami medeliai, darbai jau vyksta ir juos tikimasi baigti iki numatytos sodinimo datos – spalio 29–osios.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min