Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nemokamai maitinamas kas penktas moksleivis

Mokyklų valgyklas itin pamėgo įvairių bendrovių darbuotojai, nes čia galima papietauti vos už kelis litus.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Nedarbui neslūgstant daugėja prašymų moksleiviams skirti nemokamus pietus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nedarbui augant, o sunkmečiui nesitraukiant vis daugiau uostamiesčio moksleivių prašo būti maitinami nemokamai. Šiuo metu kas penktas Klaipėdos moksleivis valgo iš valstybės skiriamų lėšų.

„Per mėnesį iš Socialinės paramos skyriaus gauname ne vieną pranešimą, kad tam ar kitam moksleiviui skirtas nemokamas maitinimas. Štai ir pirmadienį vienam mūsų mokiniui skirtas maitinimas, vakar gavome raštą dėl dar dviejų mokinių. Šiuo metu mūsų mokykloje nemokamai maitinami 127 moksleiviai, rugsėjį tokių buvo perpus mažiau“, – sakė „Aukuro“ mokyklos direktorė Lygija Virkšienė. Direktorė teigė, kad dėl sunkmečio mokyklų valgyklose perkančių pietus nesumažėjo, moksleiviai yra pamėgę čia tiekiamą maistą, tai parodė mokykloje daryta apklausa. „Aukuro“ mokykloje maisto ruošimas buvo perduotas vienai bendrovei.
 

Šiuo metu nemokamas maitinimas yra skirtas apie 4 tūkst. uostamiesčio moksleivių. Pasak Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Aušros Misevičienės, jų skaičius, palyginti su pernai, išaugo maždaug tūkstančiu. Daugelyje mokyklų nemokamus pietus gauna per šimtas moksleivių.

Pietums – mažiau nei 5 litai

Tėvų labiausiai netenkina, kaip mokyklose maitinamos jų atžalos.
Nemokamą maitinimą gauna apie 4 000 Klaipėdos moksleivių.

Nemokamus pusryčius šiuo metu gauna tik 30 uostamiesčio moksleivių, nes šalies valdžia numatė, kad šiemet būtų maitinami tik neįgalūs ar neįgalių, pensinio amžiaus tėvų vaikai. Pernai nemokamai pusryčiaudavo apie 2 700 vaikų. Šiemet iš biudžeto Klaipėdos savivaldybei tam buvo skirta vos 49 tūkst. Lt, o nemokamiems pietums – 1,9 mln. Lt.

Vieno vaiko nemokamiems pusryčiams priklausomai nuo amžiaus skiriama 2,2–2,6 Lt, o pietums – 4,2–4,6 Lt.  „Kai moksleivių yra visas būrys, už tokią sumą juos galima tikrai neblogai pamaitinti“, – sakė A.Misevičienė.
 

Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos pavaduotoja Janina Tulabienė sakė, kad prašymų dėl nemokamo maitinimo daugėja, nes daugėja darbo netenkančių žmonių. „Socialinių išmokų šiuo metu skiriama tris kartus daugiau nei pernai“, – sakė ji.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min