TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nemokamo stovėjimo teks palaukti

Mažų automobilių nemokamas stovėjimas jau daugiau nei pusmetį dūla savivaldybės koridoriuose, tačiau projekto vis dar neatsisakoma.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Mažų automobilių nemokamas stovėjimas jau daugiau nei pusmetį dūla savivaldybės koridoriuose, tačiau projekto vis dar neatsisakoma.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Atsiradus svarbesniems darbams, sostinės savivaldybė ateičiai atidėjo pernai pradėtą svarstyti galimybę mažiems automobiliams netaikyti mokesčio už stovėjimą miesto centre. Mažųjų automobilių mieste daugėjant, šis projektas dūla tarnautojų stalčiuose.

Pagal savivaldybės jau daugiau nei pusmetį svarstomą projektą, nemokamas stovėjimas numatomas trijų gamintojų – „Smart“, „Ixam“ ir „Above“ 9 markių automobiliams. Jų ilgis neviršija 2,7 metrų, o dujų išmetimas atitinka aukščiausius Europos Sąjungos standartus. Praėjusiais metais tokių automobilių mieste buvo apie 60 ir jų skaičius maždaug per pusmetį išaugo iki 200. Visoje šalyje tokių transporto priemonių yra apie 400.

„Prie projekto reikės grįžti, tik dar neaišku, kada tai bus galima padaryti. Mažų automobilių nemokamo stovėjimo centre neatsisakoma“, – patikino savivaldybės Eismo organizavimo skyriaus vedėjas Henrikas Mackela.

Specialisto teigimu, į standartinę 6 m ilgo vieno automobilio vietą būtų galima pastatyti 2 mažus automobilius. Nemokamas stovėjimas skatintų miestiečius įsigyti daugiau tokių transporto priemonių. „Siekiame švaresnio miesto su mažiau transporto spūsčių ir tai nėra diskriminacija didelių automobilių atžvilgiu. Pavyzdžiui, kai kuriuose Prancūzijos didmiesčiuose į miesto centrą su visureigiu įvažiuoti apskritai draudžiama“ , – pasakojo H.Mackela.

Siekiame švaresnio miesto su mažiau transporto spūsčių ir tai nėra diskriminacija didelių automobilių atžvilgiu. Kai kuriuose Prancūzijos didmiesčiuose į miesto centrą su visureigiu įvažiuoti apskritai draudžiama. Sakė H.Mackela.

„Jei sprendimas neapmokestinti mažas transporto priemones bus priimtas, turėsime jį vykdyti. Kiek tai išspręs kai kurias miesto problemas, pamatysime“, – sakė savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ Automobilių stovėjimo priežiūros skyriaus viršininkė Daiva Kaminskaitė.

Įsigyti neįmanoma

Nors savivaldybė skatina miestiečius sėsti į mažesnes transporto priemones, ne visas jas galima įsigyti Lietuvoje.

„Oficialaus „Smart“ atstovo Lietuvoje nėra, todėl tokius automobilius galima įsigyti turguje arba per skelbimus“, – sakė bendrovės „Silberauto“ lengvųjų automobilių pardavimų vadovas Rolandas Samuolis.

Pasak specialisto, naujų automobilių pardavimai krenta, o išskirti mažuosius iš bendros rinkos sudėtinga. „Perka tiek didelių, tiek mažų automobilių“, – apie pirkėjų įpročius kalbėjo R.Samuolis.

Lietuvoje, rinkos tyrimų bendrovės „AutoTyrimai“ duomenimis, pernai užregistruota 25,19 tūkst. naujų lengvųjų automobilių– 2 proc. mažiau nei 2007-aisiais, kai buvo užregistruota 25,71 tūkst. naujų automobilių.


 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min